Ні капітуляції: в Одесі протестували під водою – яскраві фото

logo


В Україні тривають акції протестів, учасники яких виступають проти введення в силу формули Штайнмаєра. Так, 14 жовтня протестували не лише у столиці, а й в низці інших українських міст. Зокрема, в Одесі відзначилися дайвери: вони пірнули у море з табличкою, на яких писало «Ні капітуляції».

Тепер табличка – новий експонат підводного музею на дні Одеської затоки. Після акції протесту дайвери встановили її у цьому унікальному місці, передає «Думська».

Читайте також: У містах України пройшли марші «Ні капітуляції!»: як це було – фото та відео

До речі, на поверхні одесити теж протестували. Вони зібралися на акцію біля пам’ятника засновнику Одеси герцогу Рішельє. Людей було близько сотні.

протест ОдесаАкція протесту під водою в Одесі/ фото «Думская»

протестАкція протесту під водою в Одесі/ фото «Думська»

Цікаво! Підводний музей розташований на глибині 6 метрів між пляжем Ланжерон і портом. Там розміщені безліч бюстів, якорів, зібраних з усієї акваторії, протидесантні їжаки, старовинні ядра і більш сучасні гільзи знарядь часів Другої світової.

акція протесту ні капітуляціїНаземна акція протесту в Одесі/ фото «Думська»

«Ні капітуляції» в Одесі на суші/ фото «Думська»

Чому люди протестують проти формули Штайнмаєра?
У 2016 році цю формулу запропонував тодішній міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на зустрічі голів МЗС «нормандської четвірки». Він вирішив запропонувати такий варіант розв’язання конфлікту на Донбасі, оскільки тоді мінські угоди щодо врегулювання ситуації на Сході України не виконувалися.
У формулі, зокрема, мовиться, що на окупованих територіях мають відбутися вибори відповідно до українського законодавства та під наглядом ОБСЄ.
Далі, якщо ОБСЄ визнає таке волевиявлення вільним, Україна має надати особливий режим місцевого самоврядування територіям Донбасу, тобто почне діяти закон про особливий статус цього регіону. Натомість Київ отримує контроль над кордоном.
1 жовтня президент Зеленський заявив, що на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовились про введення в дію формули Штайнмаєра та початок розведення військ у селі Петрівське на Донеччині та місті Золоте на Луганщині.
Після цього у низці українських міст стартували акції протесту проти таких дій влади, всі вони мають назву «Ні капітуляції!».