Обвал 4-поверхівки в Одесі: експерти хочуть відновити вцілілу частину, сусіди вимагають демонтувати аварійну стіну

logo


Урядовці продовжують винуватити в руйнуванні будинку самих мешканців.

Вцілілу частину будинку, який обвалився в Одесі 10 червня на вулиці Ясній у курортному районі, можна відновити. Так вирішили експерти. Щоправда, жодних строків відселеним мешканцям урядовці не називають.

Водночас залишки аварійного крила споруди просідають і тріскаються, погрожуючи завалом сусідньому будинку. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Читайте також:

«Історичний центр втратимо через 4-5 років»: чому в Одесі падають старі будинки

Мешканець сусіднього з обваленим будинком Сергій Бірюков з родиною живе з видом на руїни. Щоранку чоловік знімає вцілілу стіну обваленого будинку. Вона вкривається новими тріщинами, і ті ростуть з кожним днем. Так само було й напередодні обвалу.

Відстань між аварійним будинком та сусіднім менше 10 метрів. І хоча постраждала споруда обнесена парканом, місцеві тримають подалі від нього своїх дітей. Їм дозволяють гратися на невеличкому клаптику подвір’я, подалі від можливої біди.

Тож мешканці сусіднього будинку вимагають якомога швидше демонтувати стіну, яка щомиті може рухнути.

«Нависла над сусіднім будинком і кожну секунду представляє колосальну небезпеку обвалення. Я бачу, що з конструкціями відбувається активне руйнування, яке виражається в тріщинах і усадці самого будинку в цілому», — каже мешканець сусіднього з обваленим будинку, будівельник за фахом Володимир Скороход.

Відео

Вцілілу частину обваленого будинку в Одесі можна відновити

Будинок, який обвалився в Одесі 10 червня, можна відновити. Принаймні, його вцілілу частину. Так вирішили експерти. Щоправда, жодних строків відселеним мешканцям чиновники не називають. Тим часом залишки аварійного крила споруди продовжують просідати й тріскатися, погрожуючи завалом сусідньому будинку. Про заручників безсистемної забудови – у сюжеті.

Вцілілу частину обваленого будинку в Одесі можна відновити

Тим часом пожильці постраждалого будинку мешкають у таборі відпочинку. Люди скаржаться, що досі не знають, скільки їм тут ще бути у таких умовах.

«Холодильник один на всіх на другому поверсі. На тумбочках ми їмо, на коліна кладемо тарілки, бо ані стола, нічого. Ліжка дуже незручні, не висипаємося», — розповіла мешканка постраждалого будинку Валентина Кравченко.

Відновити вцілілу частину будинку можна, вирішили експерти. Мовляв, ліва частина споруди у задовільному технічному стані.

Читайте також:

«Зараз у кімнаті — небо, туалет — суцільні камені»: нові подробиці про обвал будинку в Одесі

«Після того, як ми проведемо демонтаж правої стіни, аварійної на сьогодні стіни, і зміцнимо торцеву стіну, буде можливість людей, які проживають в лівій стороні будинку, повернутися в свої квартири», — повідомив директор КП «ЖКС «Фонтанський» Геннадій Іваницький.

А от мешканцям зруйнованих квартир повертатися нікуди. Люди, які втратили житло та майно, вимагають від влади компенсації збитків та рівноцінних помешкань.

Тим часом урядовці продовжують винуватити в руйнуванні будинку самих мешканців. Мовляв, ті зробили ремонт без відповідної документації. А ще посилаються на протікання каналізації у підвалі під обваленою частиною. Місцеві показують історичне фото будинку. На місці зруйнованих квартир колись були балкони та відкритий проїзд. Тобто підвалу під ним взагалі немає. А от ґрунтові води під спорудою на триметровій глибині.

Читайте також:

Обвал будинку в Одесі: мешканці почули, що будинок тріщить, і почали вибігати
В Одесі обвалився житловий будинок: всі подробиці з фото та відео
Обвал 4-поверхівки в Одесі — вже п’ятий за 4 місяці: чому це відбувається, і на що чекати людям