Одеська міська рада оскаржила рішення щодо ділянки вартістю у 24 мільйони

08 серпня 2023 р. 21:14

Одеська міська рада оскаржила рішення щодо ділянки вартістю у 24 мільйони

Фото: Одеська обласна прокуратура

(Фото: Одеська обласна прокуратура)

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду розпочав провадження за скаргою Одеської міської ради на рішення Південно-західного апеляційного господарського суду щодо земельної ділянки площею 0,38 гектара та вартістю 24,5 мільйони гривень на вулиці Пестеля, 35.

Згідно із відповідноюухвалою, Одеська міська рада 12 червня звернулася до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з проханням скасувати повністю рішення Господарського суду Одеської області від 14 грудня 2022 року та постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 11 травня 2023 року  та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Річ у тім, що утравні Південно-західний апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду першої інстанції щодо земельної ділянки площею 0,38 гектара та вартістю 24,5 мільйони гривень в Одесі.

Прокурор в суді довів, що землю Одеська міська рада передала в оренду для будівництва у позаконкурентний спосіб, усупереч вимогамзаконодавства.

Зокрема, товариство мало право на отримання ділянки значно меншої площі, яка необхідна була лише для обслуговування об’єктів нерухомості, розташованих на ній.

Натомість земельну ділянку підприємству надали для будівництва нового об’єкта – двосекційного 16-типоверхового житлового будинку з торговельними та офісними приміщеннями та підземним паркінгом, з подальшим знесенням нежитлових будівель, що вже існують.

Водночас для будівництва нового об’єкту нерухомостіземля могла бути передана у користування лише на підставі аукціону.

Йдеться про ділянку на Пестеля, 35, щодо якої у лютому 2023 року товариство з додатковою відповідальністю «Виробниче будівельно-монтажне об’єднання «Одесбуд» звернулося до Південно-західного апеляційного господарського суду.

За данимирієлторських сайтів тут планувалося будівництво житлового комплексу «Парковий 2».

Суд визнав недійсними рішення міськради та договір оренди й зобов’язав товариство повернути земельну ділянку територіальній громаді Одеси.

Тоді суд погодився з доводами прокурора та визнав незаконним рішення міськради та недійсним договір оренди й зобов’язав товариство повернути земельну ділянкутериторіальній громаді Одеси.

За даними сервісу YouControl «Виробниче будівельно-монтажне об’єднання «Одесбуд» засноване у 2021 році. Наразі кінцевим бенефіціаром є одесит Борис Малік.

Кирило Бойко