Одеські депутати витратили шалені кошти на купівлю біткойнів: названо цифру

logo
327939_odeski_deputati_vitratili_shaleni_koshti_.jpeg


Українські депутати за 2017 рік купили криптовалюту на близько 195 мільйонів гривень, третю частину від цієї суми проінвестував депутат, який балотувався до Одеської міськради з іменем Імператор Палпатін.

Загалом 195,4 мільйона гривень припадає на п’ятьох депутатів – 2 парламентарів, 2 міськради і одного обласної ради, йдеться у розслідуванні Bihus.

Найбільше з-поміж усіх на біткойни витратився депутат Одеської міської ради Дмитро Палпатін. 1 серпня він придбав 7711 одиниць біткоїн кешу, які на момент купівлі коштували майже 58 млн гривень.

Читайте також: Найбагатші власники біткойнів втратили космічну суму через падіння курсу

До міської ради Дмитро Вікторович Фісінчук (саме так насправді звати депутата) потрапив у жовтні 2015 року за списком партії мера Труханова «Довіряй справам». Тоді він носив інше ім’я – Імператор Палпатін, на честь одного з персонажів кіноепопеї «Зіркові війни». До цього депутат був у списку «Інтернет партії України». Проте після отримання мандату, він вирішив змінити дані у паспорті.

Друге місце посів одеський нардеп Олександр Урбанський. 1 серпня він став власником 5328 одиниць біткоїн кешу на понад 40 мільйонів гривень. На третьому місці опинився його колега-парламентар, лідер «Інтернет партії України» Дмитро Голубов, електронний гаманець якого теж того числа поповнився криптовалютою, яка дорівнює майже 33 мільйонам гривень.

Брат народного обранця Урбанського Анатолій, який є очільником Одеської облради, теж займався майнінгом. Він задекларував 4256 одиниць біткоїн кешу на суму понад 32 мільйони гривень.

Одночасно вкладатися і в біткоїн кеш, і в біткоїн голд вирішив депутат Одеської міськради Денис Григор’єв. 21 листопада минулого року він придбав криптовалюти на суму понад 31 мільйон гривень.

До слова, обсяг ринку криптовалюти в Україні росте. Україна входить до четвірки країн за розміром Bitcoin-ринку – він досяг 2,5 мільярда доларів. Тобто, приблизно 2,5% ВВП.

А поделиться?