Одеський кінофестиваль відкриє фільм «Жінка на війні»

logo
380782_odeskij_kinofestival_vidkrie_film_zhinka_.jpeg


Фільмом відкриття IX Одеського кінофестивалю, що відкриється 13 липня, стане стрічка «Жінка на війні» Бенедікта Ерлінгссона. 

Про це повідомила на прес-конференції генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич.

«Мабуть, вперше в історії Одеського кінофестивалю  фільм-відкриття — це копродукція Ісландії, Франції та України, фільм «Жінка на війні», який було представлено зовсім недавно в програмі Каннського кінофестивалю «Тиждень критики» і він отримав нагороду. Режисер Бенедікт Ерлінгссон і творча група фільму представлять його церемонії відкриття Одеського кінофестивалю», — сказала Сінькевич.

Читайте також: На IX Одеський кінофестиваль надійшли фільми з 95 країн

Вона також розповіла, що в позаконкурсній програмі «Фестиваль фестивалів» будуть показані фільми-хіти, які отримали нагороди і були відзначені на престижних світових фестивалях.

«Зокрема, ми покажемо фільм «Донбас» Сергія Лозниці, який отримав цьогоріч нагороду програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Сергій Лозниця приїде і особисто представить картину», — зазначила генпродюсер.

В цій програмі, за її словами, будуть також представлені фільми: «Три обличчя» режисера Джафара Панагі, який було нагороджено в Каннах призом за найкращий сценарій; «Фокстрот» Шмуеля Маоза, який отримав Гран-прі Венеціанського кінофестивалю; «Звіти про Сару і Саліма» Муаяда Алаяна, що був відзначений призом глядацьких симпатій Міжнародного кінофестивалю у Роттердамі; «Молитва» Сердіка Кана, що отримав «Срібного ведмедя» на Берлінале за найкращу акторську роботу; «Образа» Зіада Дуейрі, що здобув нагороду Венеціанського кінофестивалю за найкращу чоловічу роль; «Дочка моя» Лаури Біспурі, що був номінований на «Золотого ведмедя» на Берлінале. 

А поделиться?