Одеський школяр створив розумну маску Qudi, яка може синхронно відображати міміку власника

Звичайний школяр з Одеси Михайло Чумаченко сконструював новий ґаджет, який презентував як стартап на всесвітній IT-конференції «Веб Саміт». Про це повідомляє сайт Подробиці-ТВ.

Розробкою одесита Михайла Чумаченка є розумна маска Qudi. Створювати її хлопець розпочав у 14 років. Під час її розробки він хотів об’єднати два своїх захоплення: брейкданс, де важливо вирізнятися аксесуарами та комп’ютерне програмування.

Спочатку Михайло показав свій ґаджет на IT-конференції у Львові, а далі хлопця запросили презентувати стартап вже у Лісабоні, на найбільшому у світі IT-форумі «Веб Саміт», де винахід дуже сподобався експертам.

imageimage

За основу створення розумної маски юнак вирішив узяти технологію світлодіодних пікселів:

Ми взяли цю технологію, змогли її масштабувати, зробити дешевшою й тим самим просунули її ще далі.

У розумного ґаджета є безліч варіантів анімації, якими можна керувати як за допомогою модуля на потилиці, так і за допомогою мобільного додатка. Головна відмінність такої маски від інших її аналогів – синхронне відображення мови власника:

Маска має режим роботи, в якому зображує відкриття роту під час розмови. Також вона може реагувати на рухи голови: киваєте «ні» – вона показує «No», киваєте «так» – показує «Yes».

imageimage

Консультант проєкту, Олександр Краснов, говорить, що за останні два місяці близько 50% покупців – це люди із США. Наразі команда юного винахідника продала вже близько сотні масок.

Втім, хлопець на цьому не зупинився. У зв’язку з згостренням ситуації з COVID-19, він створив ще одну розумну маску – медичну. Головна її фішка – зчитувати інформацію, коли власник посміхається або навпаки та демонструвати відповідну емоцію.

image

За словами винахідника, наразі це дуже актуально, адже через звичайні маски міміки людини не видно:

Наприклад, ви прийшли до магазину й хочете посміхнутись касиру. Якщо ви знімете звичайну маску, то ймовірно вас просто виведуть. Але в медичній масці Qudi ви можете просто посміхнутися й подарувати людині позитивні емоції. 

Наразі Михайло Чумаченко закінчує одинадцятий клас, майбутню професію ще не обрав, але планів у школяра вже багато.

Також вас може зацікавити: Вчителюй креативно: добірка яскравих образів педагогинь, які вони створили власноруч