Одеський суд визнав Сергія Стерненка винним у справі про викрадення людини. Його засудили до 7 років ув’язнення

image

Подія: Сьогодні, 23 лютого, Приморський районний суд міста Одеси засудив ексочільника одеського «Правого сектора» Сергія Стерненка у справі про викрадення людини до семи років позбавлення волі з конфіскацією половини його майна.

Деталі: Йдеться про справу щодо колишнього депутата Комінтернівської райради Одеської області від проросійської партії «Родіна» Сергія Щербича. Той заявляв, що в 2015 році його викрали та катували, вимагаючи від нього відмовитися від ще неотриманого депутатського мандата. Щербич зазначав, що зробили це на той час члени одеського осередку організації «Правий Сектор» Сергій Стерненко та Руслана Демчук. Метою нападу, на думку обвинувачення, було заволодіння майном Щербича — його банківською карткою, телефоном. 

«Всі вилучені речі під час обшуку визнані судом допустимими доказами. Хоча обшук у мене вдома проводився без адвоката, з яким мені навіть не дали зв‘язатись. Судово-медичні експертизи, складені російською мовою, також визнані допустимими. Хоча це пряме порушення статті 29 КПК», — написав Стерненко у Telegram. Адвокат активіста Масі Найєм на своїй сторінці у Facebook зазначив, що в ході засідання суддя цитував свідка, якого в суді не допитували, хоча суд може обґрунтовувати свої висновки лише показаннями, що він отримав безпосередньо під час судового засідання від свідка, який перебуває під присягою.

Стерненка визнали винним за усіма інкремінованими статтями: викрадення людини, напад з метою заволодіння чужим майном та незаконне зберігання вогнепальної зброї (вогнепальним суд визнав стартовий пістолет, вилучений під час обшуку в квартирі Стерненка — Ред.). Активіст повідомив, що буде готувати апеляцію. Він вважає справу проти себе політично вмотивованою. 

Коли Стерненка вивозили з Приморського районного суду Одеси, його прибічники намагалися заблокувати рух транспорту, утворивши живий ланцюг. Між ними та правоохоронцями відбулося кілька зіткнень, проте поліція таки вивезла засудженого через інший виїзд.

Пізніше стало відомо, що адвокати засудженого активіста написали заяву на переведення його з Одеси до київського слідчого ізолятора. Захисники вважають, що перебування в одеському СІЗО загрожує життю Стерненка, адже представники правоохоронних органів Одеси нібито «стояли за нападом на українського активіста». 

Крім того, зараз у двох десятках українських міст і кількох за кордоном тривають акції на підтримку Сергія Стерненка.

Коментарі: «Можна скільки завгодно розказувати українцям про те, що Офіс президента не впливає на українські суди. Можна навіть спробувати переконати, що Генпрокуратура теж є незалежним органом. Але ж ми усі добре розуміємо, що українська судова система як працювала за дзвінком, так і працює. Сергію Стерненку сьогодні «намалювали» понад 7 років тюрми за «викрадення людини з метою заволодіння 300 гривень», натомість по країні спокійно ходять портнови, татарови, ківи, рабіновичі та інші посіпаки москви і режиму януковича. Українська влада повинна усвідомити, що суспільство не буде чекати, коли ви висмикнете з наших рядів чергового патріота і засудите його на догоду кремлівському фан-клубу! Ми будемо діяти. Без зволікань. І без втоми. Бо ми не росія і не Білорусь. Не вірите? Запитайте в яника, пшонки і захарченка!» — написав у своєму Facebook політик і шоумен Сергій Притула. 

«Дата вироку — день совецької армії. Суддя — фанат Сталіна і Леніна, з відповідними поглядами і незадекларованим майном в окупованому Криму. Це прям ну дуже ФСБшний стиль — вчиняти вбивства, позбавлення свободи і інші огидні речі до всяких значних для радянської людини дат. Типу дуже символічно. Так що не намагайтеся оцінити те, що відбувається, з точки зору юриспруденції.Це не про статті, докази і їхню кваліфікацію. Це про нашу з вами боротьбу за існування», — зазначив на своїй сторінці Михайло Жернаков, глава правління Фундації DEJURE.



Читайте нас в Telegram, Facebook, Twitter.