Одеський порт відвідала делегація журналістів з 11 країн Африканського континенту

13 Листопада 2023, 17:02

Одеський порт відвідала делегація журналістів з 11 країн Африканського континенту 207

Одеський порт відвідала
делегація журналістів з 11 країн Африканського континенту

У ході зустрічі заступник Голови Адміністрації морських портів України Дмитро Барінов та начальник Одеського порту Денис Карпов ознайомили гостей з роботою Українського зернового коридору.

Про це 13 листопада повідомили у пресслужбі АМПУ.

8 серпня набули чинності тимчасові маршрути для цивільних суден до/з чорноморських портів України. 100 суден вже скористалися цим новим альтернативним морським коридором, та експортували більш ніж 3,7 млн тонн агро- та метало- продукції, – розповів Карпов.

Увагу гостей звернули на те, що починаючи з 18 липня – дати припинення функціонування Зернової Ініціативи, країна-агресор продовжує використовувати їжу як
зброю, та почала посилені обстріли портової інфраструктури, зерносховищ, під’їзних шляхів тощо. В результаті масованих атак Україна зазнала скорочення експортного потенціалу своїх портів на 40%, було знищено близько 300 000 тонн зерна. Експорт зернових вантажів до країн Азії, Африки та Європи скоротився майже на 3 мільйони тонн на місяць.

«Ми закликаємо всі країни, особливо країни Африки, які найбільше страждають від зростання цін на продовольство, вжити спільних
глобальних заходів проти російського продовольчого тероризму. Але навіть у цих складних умовах Україна готова залишатися гарантом глобальної продовольчої безпеки», – підкреслив Дмитро Барінов.