Оперативники ДВБ викрили держслужбовців у привласненні майже мільйона гривень бюджетних коштів

Колишня начальниця фінансової служби разом із знайомою провернули незаконну махінацію. Оперативники Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки за сприяння керівництва ГУНП в Одеській області припинили схему нелегального збагачення.

На початку 2020 року, перебуваючи на посаді начальниці фінансової служби поліції Одещини,
жінка вирішила збільшити свої статки та запропонувала підлеглій провернути аферу. Згодом, через дружні відносини з начальницею, спеціаліст відділу зайняла посаду завідувача одного із секторів фінансового управління.

У подальшому завідувач сектору на роботі фактично не з’являлась і функціональні обов’язки не виконувала. Натомість їй безпідставно нараховувалась заробітна плата та премії без фактичної присутності на робочому місці. У результаті таких махінацій фігуранткам вдалось привласнити
майже мільйон гривень державних коштів.

У 2023 році після виявлення факту привласнення грошей, за принципової позиції керівництва поліції Одещини, учасниць злочинної схеми було звільнено з Нацполіції.

Працівники ДВБ зібрали достатню доказову базу для оголошення спільницям про підозру за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Санкція інкримінованої статті передбачає покарання від 7 до 12
років тюремного ув’язнення.

Процесуальне керівництво здійснює Одеська обласна прокуратура, а досудове розслідування – слідчі ТУ ДБР, розташованого у місті Миколаїв.

Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України