ОПЗ зупиняється — 1-й заступник директора

07:15
19.09.2021

ОПЗ зупиняється - 1-й заступник директора

Одеський припортовий завод знову зупиняється, заявив перший заступник директора підприємства Микола Щурик у Facebook у ніч на неділю.

«Факт, що «вікно можливостей»для стабілізації заводу закрилося. Кожна нова влада робить однакові помилки, намагаючись видавити з заводу все, що можливо», — написав він.

Щурик стверджує, що сьогодні технічний стан заводу найгірший за останні роки.

«Але сподіваюся, що тепер, коли немає з чого гріти руки, які нічого не брали, є шанс провести приватизацію», — зазначив перший заступник директора ОПЗ.

ПАТ «Одеський припортовий завод» випускає хімічну продукцію, а також опікується перевалкою хімпродукції на морський транспорт. Державі в особі ФДМ належить 99,5667% акцій ОПЗ, 0,0021% — ТОВ «Конкорд Капітал», іншим акціонерам-фізичним особам — 0,4312%.

Підприємство простоювало з кінця квітня 2018 року. Його роботу було зупинено через порушення давальцем ТОВ «Всеукраїнська Енерго Компанія» договору з «Укртрансгазом». У серпні 2019 року завод відновив роботу за давальницькою схемою, відібравши за конкурсом ТОВ «Агро Газ Трейдинг» і запустивши один агрегат аміаку і два агрегати карбаміду. Цей договір кілька разів продовжувався, а спроби змінити давальця через відкритий конкурс були безрезультатні, незважаючи на заяви Фонду держмайна і зміну керівництва.

Господарський суд Одеської області 5 серпня за заявою «Агро Газ Трейдинг» заборонив ОПЗ укладати договір на переробку давальницької сировини та надавати послуги з відвантаження готової продукції з сінгапурської Dachex Shipping Pte. Ltd, що перемогла на конкурсі.

ОПЗ у січні-червні 2021 року отримав чистий прибуток 434,01 млн грн проти чистого збитку 1 млрд 176,15 млн грн за аналогічний період 2020 року. Його виручка збільшилася на 22,3% — до 1 млрд 257,33 млн грн.

У компанії зазначали, що з початку 2021 року завод працював у безперебійному режимі з неповним завантаженням виробничих потужностей — один агрегат аміаку і два агрегати карбаміду. Виробництво аміаку за перше півріччя склало 276,1 тис. тонн, зокрема товарного — 42,1 тис. тонн і 409,2 тис. тонн карбаміду.

У січні-червні-2021 на морський транспорт відвантажено 1,037 млн тонн аміаку і 362,9 тис. тонн карбаміду.

Основною сировиною для підприємства є природний газ, ціна якого злетіла останнім часом до рекордного рівня.