Оскандалилися на порожньому місці: «активісти» і «Свобода» пікетували Одеську кіностудію

logo


Звинувачення на адресу закладу виявилися брехнею, а переказані слова керівника Держкіно – фейком.

Два десятки активістів так званої Одеської гільдії кінематографістів та членів партії «Свобода» пікетували Одеську кіностудію та вимагали повернути її державі. Вони аргументували це тим, що на території ведеться незаконна забудова, а сама студія не працює, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із 2005 року студія наполовину приватна, однак лише зараз мітингувальники забажали приватизацію скасувати. «Їх цікавить земля. Ми, творчі люди, їм не потрібні. Їм усім ставлять завдання знищити одеське кіно», — вважає колишній режисер-постановник Одеської кіностудії Микола Сєднєв.

ВідеоДва десятки активістів та політиків пікетували Одеську кіностудію з вимогою повернути її державі

Турбота про кіно чи політика. Два десятки активістів так званої Одеської гільдії кінематографістів та членів партії «Свобода» пікетували Одеську кіностудію. Вимагали повернути її державі. Бо, як заявляли журналістам, на її території ведеться незаконна забудова, а сама студія не працює. Втім коли журналістів пустили усередину — то жодне зі слів мітингувальників підтвердження не знайшло.

Два десятки активістів та політиків пікетували Одеську кіностудію з вимогою повернути її державі

У відповідь адміністрація Одеської кіностудії наочно пропонує побачити, як там зараз працюють. Разом із пресою усередину прориваються і мітингувальники, але виявляється, що на території немає ані забудов, про які вони говорили, ані розрухи. Знімальний процес іде активно, та й сама кіностудія із року в рік продукує все більше фільмів. «За минулий звітний рік наші прибутки зросли на 32%. Також за ці півтора року звітних ми взяли участь у 10 проектах в якості кіновиробника та співвиробника фільмів, обслуговували велику кількість проектів», — розповів голова правління Одеської кіностудії Андрій Осіпов.

Читайте також: Одеську кіностудію оновлять за побажаннями одеситів на кошти закордонних інвесторів

На кіностудії певні, що мітингувальників хвилює зовсім не мистецтво: акцію розпочала громадська організація, яку заснували лише у червні 2018 року, і замість діалогу із адміністрацією мітингувальники не раз переходили до особистих образ та погроз. Співакціонер кіностудії та гендиректор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко певен, що за пікетами насправді стоїть виключно політика. «За цими акціями стоїть ВО «Свобода» і колишній губернатор Одеської області Микола Скорик – регіонал. Їх цікавлять ті розслідування, які робила ТСН, інші програми каналу, щодо одного з «дахів» партії «Свобода» пана Кривицького та діяльності колишнього губернатора пана Скорика. Тобто все відкривається дуже просто – їх цікавлять власні інтереси, а не доля кіностудії», — вважає Ткаченко.

Фотогалерея Фонд Янковського і Держкіно провели діловий сніданок на кінофестивалі у Торонто (5 фото)

12 вересня, 12:08

Кількість переглядів 541

Організатор пікету – гільдія кінематографістів Одеси. Ще влітку вона заявляла, що зверталася до нардепа Скорика за підтримкою. Той так само неодноразово виступав із приводу студії на телебаченні та у Раді. А от «свободівці» свою участь у пікеті пояснили нібито любов’ю до кіно, хоча й без прізвищ теж не обійшлося. «Я в тому числі сьогодні прийшов передати вам всім слова вітання від керівника Держкіно України Пилипа Іллєнка і завірити вас, що він підтримує ваші справедливі вимоги», — заявив голова Одеського міського осередку ВО “Свобода” Павло Кириленко.

Читайте також: «Дякую». Одеська кіностудія зняла емоційне відео-присвяту воїнам АТО

Голова Держкіно каже, що вкрай здивований промовами мітингувальників від його імені. «Я не відряджав нікого. Ніякого відношення до будь-яких організацій, будь-яких акцій я в принципі не маю, і я цим взагалі не займаюся. Я вважаю, що Одеська кіностудія має зберегти свій профіль, розвиватися як кіностудія і знімати українське кіно», — запевнив Іллєнко.

Читайте також: Одеська кіностудія виклала в Youtube більше 400 фільмів

Це виявився не останній скандал – коли мітингувальники розійшлися, частина місцевих ЗМІ заявили, що пікет був небагаточисельним через присутність активістів «Свободи», а ще за годину з’явилася інформація, що голова Гільдії кінематографістів Одеси тимчасово склав із себе повноваження. Скандал на пустому місці захлинувся сам по собі. Керівництво кіностудії обіцяє наступного тижня оприлюднити результати проведеного опитування Одесі в щодо кіностудії та поділитися подальшими планами розвитку.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк