Отруєння дітей в санаторії на Одещині: стала відома остаточна причина

image

Причиною отруєння 30 відвідувачів та медпрацівниці дитячого санаторію «Сергіївка» в Одеській області стала варено-копчена ковбаса. Про таке повідомив виконувач обов’язків начальника Державної служби в Одеській області з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Мельник.

За його словами, 1 червня для участі у футбольному турнірі до санаторію приїхали 140 дітей та 37 дорослих. Упродовж трьох днів, з 2 червня до 5 червня, за медичною допомогою з симптомами гострої кишкової інфекції звернулися 30 дітей та медсестра.

«Шістьох дітей та медпрацівницю госпіталізували до лікарні з попереднім діагнозом гострий гастроентероколіт», – зазначив Мельник.

Він пояснив, що під час епідеміологічного розслідування фахівці встановили, що причиною спалаху стала варено-копчена ковбаса.

«Постачальнику повернули варено-копчену ковбасу, на якій було порушення вимог харчування. 7 червня після закінчення змагань всі учасники виїхали з бази відпочинку», – додав Мельник.

Згодом, після отримання результатів лабораторних досліджень від Обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ фахівці направили лист до адміністрації бази відпочинку з вимогою відсторонити двох працівників харчоблоку для проведення додаткових обстежень.

Нагадаємо, перші випадки захворювання в санаторії почали фіксувати 2 червня. Через три дні, 5 червня, в поліції повідомили про інфікування шістьох дітей віком від 8 до 10 років. Через це правоохоронці відкрили кримінальну справу. Згодом, 8 червня, в лабораторному центрі МОЗ заявили, що кількість дітей, у яких діагностували гостру кишкову інфекцію, зросла до 30, також захворів один медпрацівник закладу.

Згодом в Обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ розповіли, що причиною хвороби 30 відвідувачів дитячого санаторію в Одеській області стало порушення санітарно-епідемічного режиму на харчоблоці. Бактерії, які стали збудниками інфікування, знайшли у сирій та готовій продукції, запевнили в МОЗ. Натомість представники санаторію заперечують свою провину та нарікають на недобросовісну конкуренцію.

Суспільне готове надати всім учасникам події право висловити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв’язатися з редакцією в будь-який зручний спосіб.

Отруєння в таборі на Одещині: у 30 дітей діагностували гостру кишкову інфекціюУ дитячому таборі на Одещині отруїлися діти: у поліції підозрюють порушення санітарних нормМОЗ назвало причину масового отруєння дітей в таборі на ОдещиніШколярі з Харківщини потрапили до інфекційної лікарні Львова

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області