Перший «Золотий Дюк» дев’ятого ОМКФ вручать Аді Роговцевій

logo
380844_pershij_zolotij_djuk_dev_jatogo_omkf_vruc.jpeg


Дев’ятий Одеський міжнародний кінофестиваль, що відбудеться 13-21 липня, свою першу нагороду вручить видатній українській артистці Аді Роговцевій.

Про це сказала на прес-конференції президент ОМКФ Вікторія Тігіпко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Однією з тих, хто дістане в цьому році премію «Золотий Дюк» — за внесок в кінематограф, — буде українська акторка Ада Миколаївна Роговцева, яку ми знаємо за понад сотнею ролей і в театрі, і в кіно», — підкреслила Вікторія Тігіпко.

Вона також поінформувала про ще одну новину — ОМКФ матиме ще одну премію.

«Ми започаткували нову премію в рамках Національного конкурсу. Це буде премія за найкращу режисерську роботу. Вона присуджуватиметься журі Національного конкурсу», — сказала президент ОМКФ.

Тігіпко повідомила, що спеціальним гостем цьогорічного Одеського кінофестивалю буде Найомі Кавасе — наймолодша володарка «Золотої камери» Каннського кінофестивалю. Вона одержала цей приз за фільм «Сузаку» 1997 року, а 2007 року стала володаркою Гран-прі в Каннах за фільм «Траурний ліс».

Президент ОМКФ також поінформувала, що відбудеться спеціальний показ фільму Кіри Муратової, присвячений її пам’яті.

Читайте також: На IX Одеський кінофестиваль надійшли фільми з 95 країн

«Україна нещодавно втратила видатну режисерку, акторку і сценаристку Кіру Муратову. Ми зробимо спеціальний показ в Зеленому театрі фільму Кіри Муратової. Люди, які працювали з нею, будуть представляти цю картину, яку вони виберуть», — сказала вона.

Водночас Тігіпко нагадала, що Кіра Муратова була частим гостем Одеського кінофестивалю; у 2014 році отримала «Золотий Дюк».

А поделиться?