Після інспекцій в Одесі та Бердичеві міністр юстиції заговорив про готелі «під тюрму»

logo


На думку урядовця, такі заклади можуть користуватися популярністю.

Інспектувати без попередження українські колонії продовжує міністр юстиції Денис Малюська. Минулого тижня своєю появою він збентежив одеське СІЗО, наступним містом став Бердичев на Житомирщині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

8:00 година ранку, у Бердичеві дощить, міністр крокує до 70-ї виправної колонії. Чергові його не впізнають: «Вибачте, а хто ви такі?» Урядовець показує посвідчення. «Бажаю здоров’я! Черговий вийде до вас», — кажуть йому. Черговий веде у їдальню, де готують сніданок – перлова каша і смажена риба. В’язні її не їдять – надають перевагу бутербродам. «Це проблема, з цим потрібно щось вирішувати, на харчувані крадуть», — каже Малюська.

Прибігає і керівник колонії – йому доповів черговий. Разом оглядають камери довічників – подекуди в одній до 10 людей. Є телевізори, дозволено тримати рибок і котів, а от інтернет лише у чергового. В колонії є підсобне господарство – тримають нутрій і перепілок, виготовляють тротуарну плитку. За рахунок цього і виживають, каже керівник. Він скаржиться на низьку зарплату. «У нас серед правоохоронних структур найнижча зарплата: від 8 і до 15 тисяч», — каже начальник Бердичівської виправної колонії №70 Олександр Доробалюк.

Читайте також:

ДБР розслідує можливе зловживання владою працівниками Одеського СІЗО

Засуджені із сусіднього з колонією виправного центру, де м’якший режим і де можна працювати, нарікають, що не отримують і своїх кількох сотень заробленого. «За грудень грошей немає, нас «завтраками» годують», — стверджує увяз’янений 108-го виправного центру Ігор Онопрієнко. «Контрагенти не розрахувалися ще, після 10-го числа», — запевняє начальник центру Арменак Чобанян.

Минулого тижня міністр юстиції побував з неочікуваною інспекцією в Одесі та заявив, що не лише вивчає умови в колоніях та в’язницях, а й видивляється, які приміщення можна продати. «Можливо, хтось зможе зробити з однієї з місцевих будівель, не знаю, якийсь готель із специфікою під тюрму, це на Заході досить популярно», — припустив Малюська. У Бердичеві, визнає міністр, на продаж виставити нічого.

Кореспондентка ТСН Олена Кузнєцова