Після вироку Стерненку сталися сутички під судом

Біля Приморського суду в Одесі після оголошення вироку екслідеру місцевого «Правого сектору» Сергію Стерненку сталися сутички з правоохоронцями – люди намагалися заблокувати автомобілі поліції, щоб засудженого не вивезли до СІЗО.

Джерело: кореспондент УП з місця події

Деталі: Після оголошення вироку Стерненку присутні біля суду люди розділились на дві групи – одні залишилися стояти біля центрального входу до суду, а інші пішли до виїзду з внутрішнього двору, звідки мали вивести засудженого до СІЗО. 

 

З перших хвилин там почалися сутички, люди кидали педарди, фаери, лаялись з поліцією. Той виїзд люди заблокували машинами. 

 

Правоохоронці стояли в ланцюгу. Принаймні один раз поліцейські застосували газовий балончик. Також на протестуючих розпилили вогнегасник.   

 

Згодом правоохоронці силою відтіснили мітингувальників і повезли Стерненка до СІЗО.

Учасники протесту анонсували акції під Офісом президента у Києві ввечері 23 лютого, а також в низці інших міст по всій Україні. 

 

Що було раніше: 23 лютого суд в Одесі призначив екслідеру місцевого «Правого сектору» Сергію Стерненку 7 років і 3 місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна у справі викрадення і катування людини.

Майдан, наркотики, Аваков та інші війни Сергія Стерненка

Передісторія:

У 2018 році на Стерненка було вчинено три замахи, в ході третього, 24 травня, загинув нападник. Поліція розслідує загибель нападника як умисне вбивство. Стерненко стверджує, що захищався.

На початку квітня ексзаступник генерального прокурора Віктор Трепак розповів, що генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила йому про необхідність повідомити Стерненку про підозру. Після цього Трепак пішов з посади. Пізніше Венедіктова сказала, що підозра Стерненку буде оголошена у будь-якому разі. 

15 травня стало відомо, що двом чоловікам, які у 2018 році напали на Стерненка, оголосили підозру в хуліганстві, а 10 червня – що прокуратура закрила провадження проти загиблого Кузнєцова.
Вранці 11 червня до Стерненка прийшли правоохоронці із ухвалою суду про примусовий привід до СБУ. Того ж дня йому повідомили про підозру в умисному вбивстві.Читайте нас в Telegram, Facebook, Twitter.