Показали документи і вивели: у Одесі ТЦК провів рейд у тролейбусі

9 січня в Одесі працівники Територіального центру комплектування (ТЦК) та службовці Національної гвардії провели рейд у громадському транспорті. Під час рейду вони зустріли одесита, який відмовлявся надати документи, які посвідчують особу. Пізніше сестра одесита заявила, що його начебто затримали. Про подію розповіли у Telegram-каналі “ОдесаІнфо”.

Зранку 9 січня у інформаційному пабліку повідомили, що працівники Терцентру працюють у громадському транспорті. Зокрема, у тролейбусах та трамваях звертаються до військовозобов’язаних з проханням показати військово-облікові документи і документи, які посвідчують особу. Не усі одесити погоджувались показатидокументи, тому декого вивели з транспорту. Наприклад, це сталось з двома чоловіками, яких висадили з тролейбуса на Фонтанці, ідеться в одному з дописів пабліку.

ТЦК, мобілізація, рейд, Одеса, 9 січняРейд ТЦК в Одесі 9 січня – деталіФото: Скриншот

Пізніше опублікували відео, зняте одеситом у тролейбусі. Відео зняте чоловіком, який розмістився на сидінні неподалік від дверей у тролейбус. У кадр потрапляє три-чотири військових — вони звертаються до того чи іншого чоловіка з проханням пред’явити документи.

За мить військові підходять до оператора, показують посвідчення Нацгвардії. Нацгвардієць попросив у одесита документи на підставірозпорядження коменданта: чути, що ідеться про військовий облік. Однак чоловік відмовився виконувати прохання: кілька разів вигукував, що не бажає нічого робити і взагалі не бачить нікого, кому він надав би свої документи.

“Не бажаю! Не бажаю! Влаштовуєте тут цирк! Кому? Кому [показувати документи — ред.]”, — раз у раз повторював одесит.

Тим часом інші пасажири зауважили, що через інцидент можуть запізнитись на роботу — на цьому відео обривається. Автори паблікуповідомили, що отримали інформацію від сестри чоловіка на відео — зі слів жінки, його затримали.

На іншому відео, опублікованих прокремлівськими користувачами у соцмережі X, чути, як одесити та одеситки намагаються вигнати працівників ТЦК з тролейбуса та обзивають їх.

Поки що не відомо, як звати одесита, якого, ймовірно, затримали правоохоронці. На сторінці FacebookОдеського обласного Терцентру комплектування не коментували інцидент, який стався у Одесі зранку 9 січня. Також немає реакції від ГУ Нацполіції в Одеській області.