Поліція ліквідувала банду, яка утримувала у рабстві на Одещині майже 100 людей

logo


Правоохоронці працювали над розкриттям злочину чотири місяці.

Поліцейські провели операцію в Одеській області, внаслідок якої звільнили з рабства 94 людини і затримали 13 членів міжрегіональної організованої злочинної групи, що займалася трудовою експлуатацією людей.

Про це 12 листопада повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Читайте також: На Одещині затримали іноземця, який продавав українок в сексуальне рабство до Китаю

За його словами, «раби» кілька років безкоштовно працювали на сільськогосподарському підприємстві в Одеській області, яке організувало подружжя — 38-річні громадянин Грузії і громадянка України.

Люди потрапляли у рабство завдяки спеціальним вербувальникам. Вони працювали переважно на залізницях, шукали соціально незахищених людей, обіцяли роботу, стабільну зарплату у 450-500 гривень на день, житло та харчування.

Читайте також: Секс-рабство замість кар’єри моделі: копи схопили на гарячому торгівця українками

Коли працівники прибували на підприємство, в них відбирали документи і телефони, змушували безкоштовно працювати у полі по 13 годин на день. Тих, хто обурювався, били. Вербувальники отримували за кожного «раба» по 500 гривень. Жертв шукали у 22 областях України та у Києві.

За словами Князєва, поліція працювала над розкриттям злочину чотири місяці – від отримання першої інформації до роботи під прикриттям. Зловмисників затримали у той момент, коли вони саджали до мікроавтобусу нових жертв. Двох потерпілих госпіталізували до лікарні Одеси, інші перебувають у Києві, проходять медогляд.

Загалом затримано 13 зловмисників. Під час обшуків у них вилучили зброю, автомобілі, серед них — Mercedes і BMW та мільйон гривень готівкою.

У спецоперації брали участь співробітники Управління з боротьби з торгівлею людьми поліції Києва разом з Департаментом з боротьби з торгівлею людьми Нацполіції під процесуальним керівництвом прокуратури Києва.

Читайте також: Ні грошей, ні паспорта, а зарплата цигарками. Українець розповів, як потрапив у трудове рабство в Казахстані

Раніше повідомлялося, що в Україні 286 тисяч осіб живуть у сучасному рабстві. Про це йдеться у антирейтингу сучасного рабства Global Slavery Index, який уклала австралійська правозахисна організація Walk Free Foundation. Серед країн Європи та Центральної Азії Україна розташувалася на 7 місці, Туркменістан — на першому, Росія – на 11-му. Наприкінці рейтингу опинилися Фінляндія, Данія, Швеція та Люксембург.

ВідеоЯк не потрапити у трудове рабство

За час незалежності 230 тисяч українців ставали жертвами торгівлі людьми. Найчастіше наші громадяни шляхом насилля та обману потрапляють до Росії, Польщі, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів. У День боротьби з торгівлею людьми розповімо про те, як не потрапити у полон.

Як не потрапити у трудове рабство