Політолог пояснила, навіщо Кернесу і Труханову «Партія мерів»

logo


«Партія мерів» як політичний проект мера Харкова Геннадія Кернеса і мера Одеси Геннадія Труханова — не що інше, як спроба показати свою значимість майбутній АП і гарантувати власну безпеку.

Так прокоментувала кореспонденту Укрінформу появу «Партії мерів» Кернеса-Труханова харківський політолог, кандидат політичних наук Юлія Біденко.

«Створення нового політичного об’єднання — «Партії мерів» — для відомих своєю одіозністю мерів Геннадія Кернеса і Геннадія Труханова — спроба показати свою значимість перед майбутньою Адміністрацією Президента і обміняти відносно чисте електоральне поле на гарантії власної безпеки», — зазначила Біденко.

Вона передбачає, що «команди Кернеса, Труханова та інших неоднозначно відомих особистостей можуть скласти в своїх регіонах конкуренцію іншим командам, наприклад, — Зеленського чи Бойка».

За словами Біденко, Кернес уже заявив про те, що, очоливши список «Партії мерів», він не піде в народні депутати, а залишиться мером: «Сам факт — можливість забезпечення регіонального лобі». «З огляду на те, що виборча система може змінитися, саме партії змінять мажоритарників як представників окремих регіонів», — вважає Біденко. Також вона назвала «Партію мерів» — прикладом нової виборчої стратегії.

Читайте також: Мер Ужгорода заявив, що долучається до партії Кернеса — Труханова

Як повідомляв Укрінформ, 18 травня Геннадій Кернес підтвердив у Facebook створення нової партії для участі у виборах до Верховної Ради: «Ми (ред. — Кернес і Труханов) були і залишимося міськими головами Харкова і Одеси. Наше завдання — не політична кар’єра. Наше завдання — влити нову кров у Верховну Раду, зробити так, щоб туди прийшли люди, які знають проблеми на місцях».