Поліція зайнялася бухгалтеркою з Одеси через переплату коштів

ГоловнаНовиниСуспільство

19 вересня 2023 р. 07:48

Поліція зайнялася бухгалтеркою з Одещини через переплату коштів

Фото ілюстративне: Детектор медіа

(Фото ілюстративне: Детектор медіа)

Поліцейські повідомили про підозру посадовій особі однієї з сільських рад Білгород-Дністровського району у службовій недбалості, що спричинила істотну шкоду інтересам держави.

Якповідомили в пресслужбі ГУ Нацполіціх в Одеській області, своїми діями чиновниця призвела до переплати майже 150 тисяч гривень при закупівлі генераторів. За скоєне їй загрожує від 34000 гривень штрафу до трьох років обмеження волі з позбавленнямправа обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю протягом 3 років.

В повідомленні йдеться про те, що слідчі Білгород-Дністровського районного відділу поліції спільно з працівниками Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області встановили, що виконувачка обов’язків головного бухгалтера однієї з сільських рад Білгород-Дністровського району, будучи уповноваженою особою для організації та проведення закупівель, оформила договір про придбання двох дизельних генераторів назагальну суму 360 тисяч гривень з підприємством, ціни на товар у якого значно перевищували середні ринкові. Посадовиця не вжила заходів щодо перевірки середньої ринкової вартості товару, яка на момент укладення угоди складала 105500 тисяч гривень за один генератор, і не підшукала економічно-вигідніший варіант закупівлі. Відтак переплата бюджетних коштів склала 149 тисяч гривень. 

«Це правопорушення кваліфікується за частиною 1 статті 367 Кримінального кодексу України і тягне за собоюпокарання у вигляді штрафу від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 34000 до 68000 гривень, або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. На час слідства чиновницю відсторонено від займаної посади», — йдеться в повідомленні. 

Також відомо про те, що депутату Білозерської селищної ради наХерсонщині, який незаконно «заробив» на ремонті системи водопостачання, оголошено про підозру.

Володимир Шкаєв