Польського журналіста після 5 років випустили з Одеського СІЗО (ФОТО)

logo


Поляк Олександр Орлов після п’яти років незаконного перебування в Одеському СІЗО вийшов на волю.

Про це пише на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook народний депутат України Павло Костенко.


Суд вирішив виділити справу Орлова в окреме провадження та відправити в прокуратуру на додаткове розслідування.


«Ця подія не стане резонансною в Україні, але повірте, що в Польщі вона сьогодні буде топ-новиною. Цілих п’ять років польська сторона, в особі громадських об’єднань, депутатів Сейму, МЗС Польщі, адміністрації Президента Польщі, не могли добитись від України законних дій у справі Орлова. Питання стало настільки вагомим, що почало впливати на дипломатичні стосунки між країнами», – ідеться у повідомленні.


Як пише polukr.net, Олександр Орлов – громадянин Польщі, член Союзу журналістів України, віце-президент благочинного правозахисного фонду «Рутенія-Мир», редактор інтернет-видання www.gazetanabat.narod.ru.


«Орлов допоміг десяткам тисяч громадян України в захисті їхніх прав і свобод у судах та держустановах. 2003 року було опубліковане його резонансне журналістське розслідування про зв’язки Януковича з криміналітетом «Парни из донецкой группировки». Після цього його почали переслідувати з боку силових державних установ», – повідомило видання.


«Орлов 11 років перебував на «підписці про невиїзд» через підкинутий йому грам героїну. Було кілька вердиктів суду: виправдувальний, скасування, рік обмеження свободи, закриття кримінального переслідування через терміни давності. У 2005 р. звернувся до Європейського суду з прав людини. У 2011 р. Колегія суддів ЄСПЛ постановила вердикт в справі «Орлов проти України», визнала порушення ст. 6 п. 1 Конвенції прав людини та що кримінальна справа була сфальшована», – пишуть журналісти.


Після журналістського розслідування Орлова про факти корупційної діяльності співробітників силових структур, зокрема співробітників УБОЗу ГУ УМВС Одеської області, 8 вересня 2011 року Орлова викликали на допит в УБОЗ ГУ УМВС України в Одеській області та незаконно заарештували, звинувативши у замовленні вбивства. З того часу громадянин Польщі перебував у слідчому ізоляторі.