Понтонний міст між Одесою і Чорноморськом закрили: як дістаються до курортних містечок

logo


Місцеві жителі організували човневу переправу.

Між Одесою та Чорноморськом триває ремонт понтона. До курортних містечок Кароліно-Бугаза, Санжайки та Затоки доводиться або об’їздом у 20 кілометрів, або човном за три хвилини. Саме тому багато хто пересідає із суходолу на воду. Як працює переправа, у сюжеті ТСН.19:30.

Переправа виникла, замість тимчасово закритого понтону. Йому вже 40 років і тепер вже увосьме відправили на капітальний ремонт. Тому потрапити з Одеси до Затоки можна лише в об’їзд, а це зайві 20 кілометрів розбитою дорогою, де утворюються довгі затори. 

Читайте також:

На Чернігівщині через відсутність мосту через річку люди десятки років переправляються на поромі

«Ми розглядаємо щось альтеративне, але потірбно добримуватися законності і технічної безпеки», — каже депутат Чорноморської міської ради Юрій Бузько.

Поки у місцевій раді шукають альтернативу, жителі вже її знайшли. Вони притягли власні човни, облаштували сходинки та мотузки. За роботу беруть, хто скільки дасть. Сервіс і безпека — на власний розсуд.

Відео

Між Одесою та курортними містами ускладнилося автомобільне сполучення через ремонт понтона

Об’їзд хоч і став довшим лише на 20 кілометрів, але через щільний потік триває від години до трьох. А човен перепливає відстань у 25 метрів упродовж трьох хвилин. Тож багато хто пересідає із суходолу на воду.  

Між Одесою та курортними містами ускладнилося автомобільне сполучення через ремонт понтона

Човен перевозить максимум п’ять пасажирів. Ним кермують двоє чоловіків. Переправа займає щонайбільше три хвилини. За день проводять півсотні рейсів. Працюють від 7 ранку до 9 вечора -останнього пасажира. 
Між обїздом і переправою пасажири обирають човен. У нього сідають навіть з дітьми, бо втрачати час в  об’їзді не хочеться.

Понтон тим часом ремонтують на судоремонтному заводі. Він прослужив вдвічі довше свого терміну і стан його гірший, ніж очікували. Працюють нон-стоп, адже самі змушені діставатися роботи в об’їзд.
«Суднобудівельники планують скоротити термін ремонту удвічі. Ми змушені працювати у режимі «24 на 7″», — каже голова правління ЧАТ «ІСРЗ» Михайло Дудніков.

Місцеві бояться, аби човневу переправу не закрили, бо вона нелегальна.  Місцеві чиновники її виникнення поки не коментують

Кореспондентка ТСН Олена Черняєва.