Пошкодженому російською ракетою будинку в Сергіївці підшукали підрядника за 73 мільйона

18 листопада 2023 р. 20:19

Фото: Максим Марченко/telegram

(Фото: Максим Марченко/telegram)

Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області вдруге провела тендер для обранняпідрядника, якому заплатіть за капітальний ремонт дев’ятиповерхового житлового будинку, пошкодженого в результаті ракетного удару 1 червня 2022 року.

Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro.

Закупівлю провели у форматі відкритих торгів з особливостями, проте участь у ній взяли дві компанії: товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Інтербуд» таприватне підприємство «Діск — Південь». 

Переможцем обрали останнє. Компанія погодилася працювати за 73 мільйони 550 тисяч гривень.

За даними сервісу YouControl, приватне підприємство «Діск — Південь» зареєстроване у 2009 році в Одесі. Директоркою та кінцевою бенефіціаркою є Людмила Кіося. 

За проєктом передбачена комплексна відбудова будівлі, з виконанням зовнішнього та внутрішнього оздоблення, влаштуванням всіх основних комунікацій та підключення їх домережі.

Перш ніж оголосити тендер, Служба відновлення в Одеській області провела публічні консультації з представниками будівельних компаній. Учасникам розповіли про план відбудови та обговорили процедуру закупівлі та основні тендерні вимоги.

Утім перший тендер, який провели 23 жовтня скасували. У закупівлі в форматі відкритих торгів з особливостями взяла участь одна компанія — приватне підприємство «Діск-Південь». Компанія погоджувалася працювати за 74 мільйони 970 тисяч гривень. Проте компанія вчасно не усунула невідповідності своєї пропозиції тендерній документації тож її відхилили. 

Цей будинок навесні 2023 року став центром скандалу. Тодішній голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко проінспектувавши відновлювальні роботи залишився невдоволеним й пригрозив службовими перевірками посадовцям Сергіївки.

За його словами, кошти з обласного бюджету керівництво селища, отримало ще 31 жовтня 2022 року,  але рівень та обсяг виконаних робіт, на момент його інспекції, на думку голова ОВА, був критично низьким, а їх якість незадовільною.

Голова обласноїадміністрації заявив, що на жодне з його запитань, в присутності жителів зруйнованих та пошкоджених квартир, які йому особисто поскаржились на поганий рівень ремонтних робіт і повільний темп їх проведення, голова Сергіївської селищної громади Анатолій Чередніченко не зміг дати чіткої відповіді.

Напередодні цього візиту комунальне підприємство «Курорт-Сервіс» Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області провело аукціон з обрання підрядника для капітального ремонту дев’ятиповерхового житлового будинку, пошкодженого в результаті ракетного удару, завданого 1 липня 2022 року. 

Очікувана вартість закупівлі була 45 мільйонів 75 тисяч гривень й в аукціоні брали участь два товариства з обмеженою відповідальністю «Укспецпроєкт» та»Виробничо-будівельна фірма «Олександр». 

Спочатку останнє ТОВ визнали переможцем тому, що воно готове працювати за 37 мільйонів 566,8 тисячі гривень. 

Але після візиту голови ОВА пропозицію відхилили й на укладання угоди очікувало ТОВ «Укспецпроєкт» 40 мільйонів 567,9 тисячі гривень. Утім пропозицію цього ТОВ також відхилили через не відповідність тендерної документації умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі. 

Зрештоюрезультати закупівлі скасували.

Вночі з 30 червня на 1 липня 2022 року російські війська обстріляли Сергіївку — невеличке курортне селище на березі Чорного моря. Три ракети Х-22 подолали відстань від місця пусків до цілі всього за декілька хвилин. У результаті – повністю знищена база відпочинку «Годжі» і значних руйнувань зазнав дев’ятиповерховий житловий будинок.

Кирило Бойко