Пожежа в дитячому таборі Вікторія: в суді допитали перших свідків

logo
383928_pozhezha_v_ditjachomu_tabori_viktorija_v_.jpeg


У п’ятницю, 22 червня, в Одесі відбувся перший допит потерпілих у справі проти екс-директора табору Вікторія Петроса Саркісяна.

Як передає Думська, на засіданні суду були допитані батьки загиблих дітей. Вони заявили про брак персоналу в таборі, зокрема, вожатих, а також підтвердили, що дітям не проводили вступний інструктаж з правил пожежної безпеки.

За словами матері загиблої Сніжани Арпентій, в день пожежі на весь загін була тільки одна вожата, але про її місцезнаходження ніхто не знав.

«Вожата не ночувала з дітьми в корпусі. І найголовніше — вона навіть не спробувала врятувати дітей. Вона в момент пожежі навіть не піднялася. А Єгорова каже, що пробігла по корпусу. Постукала. І все. Але чому не повідомила пожежникам, що там є діти?» — сказала вона.

Батьки заявили, що не вірять у версію про те, що пожежа виникла через залишений кип’ятильник. За їхніми словами, в жодного з дітей не було цього приладу.

Батько Соні Мазур зазначив, що викликає підозру той факт, що кип’ятильник на місці пожежі було знайдено після того, як на невідгородженому попелищі помітили двох підозрілих підлітків.

«На місці копалися двоє підлітків, ми запитали у них — що вони тут роблять, і ті сказали — ми просто тут ходимо. Для мене це було шоком. Як на місці трагедії можуть копатися хлопці?» — сказав він.

Крім того, батьки зійшлися на думці, що замок на двері, які відділяли тамбур і кімнату дівчаток, дійсно був несправний.

«Пожежна сигналізація була не підключена, і він, як директор, знав, що не можна було заселяти туди дітей. Він не наполіг на заселенні дітей в кам’яні будиночки», — зазначила мама Насті Кулинич.

Нагадаємо, що прокуратура Одеської області направила до Київського районного суду обвинувальний акт стосовно директора табору Вікторія і його заступника. Їх звинувачують у заволодінні бюджетними коштами та внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей. За висновком експертів, розмір збитків становить понад 120 тис. грн.

Дивіться також

У ніч на 16 вересня 2017 року Одесі почалася пожежа в дитячому таборі Вікторія. Вогонь повністю знищив двоповерховий дерев’яний будинок, де знаходилися 42 дитини. В результаті загинули три дівчинки від 8 до 12 років.

Офіційно правоохоронці розглядають кілька версій: про підпал, порушення правил пожежної безпеки та загоряння через використання електричних приладів

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

А поделиться?
Читайте также: