Пожежа в коледжі Одеси: міська влада оскандалилася із рахунком для пожертв

logo


Слідом за трагедією в Одесі трапився скандал. Тамтешня мерія вирішила збирати гроші з охочих допомогти постраждалим та сім’ям загиблих внаслідок пожежі у коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу.

Навіть опублікувала для цього рахунок. Зробив це заступник міського голови Павло Вугельман на своїй фейсбук-сторінці.

Та виявилося, що це рахунок не благодійної організації, а саме міської влади, що заборонено законом. Відтак, гроші, які б люди перерахували мерії просто надійшли у бюджет міста не як пожертви, а як добровільні внески містян.

Згідно із законодавством, аби їх витратити, слід пройти цілу низку бюрократичних процедур. Побільше, куди і як саме витрачати має вирішувати лише міський голова.

Зазначимо, що раніше мерія Одеси повідомляла, що надає всю необхідну допомогу постраждалим і пожертв вони не потребують.

• Пожежа в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу спалахнула 4 грудня близько 10 години ранку на 3 поверсі 6-поверхового навчального корпусу. Вогонь охопив майже 4 тисячі метрів квадратних. Людей із будівлі евакуювали. За словами очевидців, рятуючись від полум’я, деякі студенти стрибали з п’ятого поверху на припарковані автомобілі.

• Внаслідок аварії загинули 5 осіб, постраждали – 31 (17 з них досі залишаються у лікарнях). Доля ще 10 людей залишається невідомою. В ДСНС повідомили: надії, що в будівлі залишаються ті, хто вижили, немає.

• Поліція розглядає 2 причини займання: навмисний підпал та аварійна робота електрообладнання. Зокрема, пожежа могла спалахнути через електрообігрівачі, які ввімкнули через відсутність центрального опалення.