Пожежа в Одесі на Троїцькій: викладачка і рятувальник стали Героями України посмертно

logo


Викладачка вищої математики та інформаційних дисциплін Анна Бортюк і рятувальник Сергій Шатохін, які загинули під час пожежі в Одеському коледжі, посмертно удостоєні звання Героїв України.

Відповідний указ президента України Володимира Зеленського від 25 січня опублікований на сайті глави держави.

Важливо: Смертельна пожежа на Троїцькій у Одесі: з’явилися детальні подробиці причин від Кабміну

Згідно з текстом указу, загиблі удостоєні звання Герой України та ордена «Золота Зірка» «за героїзм і самопожертву, виявлені у врятуванні людей під час пожежі».

Анна Бортюк до останнього виводила студентів із палаючої будівлі. Жінка загинула, коли поверталася тули втретє. Попередня причина смерті – отруєння продуктами горіння.
Сергій Шатохін – командир відділення державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Одеській області – допомагав вибратися із коледжу. Коли намагався врятувати дівчину, студентка стрибнула з вікна, – загинули обоє. 

Вогонь в Одеському коледжі спалахнув 4 грудня – вогонь охопив майже 4 тисячі квадратних метрів. Рятувальники отримали інформацію о 10:12, а вже за три хвилини на місці працювали перші підрозділи ДСНС. 

На момент пожежі в будівлі коледжу перебували 210 осіб: 172 студенти і 38 співробітників навчального закладу. Більшість вдалось евакуювати, однак не всіх. 

Під час страшної пожежі загинули 16 осіб, ще 30 постраждали.
Поліція розглядає 3 версії причини пожежі: підпал, необережне поводження з вогнем та аварійна робота електрообладнання (пожежу могли спричинити електрообігрівачі, які ввімкнули через відсутність опалення).
Урядова комісія вважає, що трагедія сталася через займання побутового електричного обладнання на третьому поверсі, а люди не змогли евакуюватися, бо один із входів було зачинено.

Основною причиною комісія називає недбале ставлення керівництва та персоналу коледжу до протипожежної безпеки.

10 грудня поліція повідомила про підозру директорці коледжу Любові Кочерзі (справа стосується службової недбалості та порушення правил пожежної безпеки, що спричинило тяжкі наслідки).
20 грудня звільнили керівника Головного управління ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака та його заступника Михайла Вовка.
Завідувачку господарством економічного коледжу на Троїцькій в Одесі Тетяну Фомич 15 січня суд відправив під нічний домашній арешт.