Пожежа в одеському 200-річному будинку: усі 38 квартир не придатні для життя

logo


Без даху над головою опинилися 40 мешканців.

Без даху над головою опинилися чотири десятки мешканців старовинного будинку, що горів напередодні в середмісті Одеси. Споруді понад двісті років, всередині стін дерев’яні перекриття, а тому полум’я розповсюдилося триповерхівкою миттєво.

Про причини і наслідки пожежі — у сюжеті ТСН.Ранок.

Вогонь виник близько десятої ранку. За лічені хвилини будинок затягнуло димом. Люди згадують, що хапали найцінніше, а з будинку вибігали в тому, у чому були одягнені. Пожежна частина розташована буквально за рогом. Вогнеборці з’явилися за кілька хвилин, але навіть за цей час полум’я охопило велику площу. Вогонь миттєво поширився дерев’яними перекриттями.

Читайте також:

«Залишилися без одягу і грошей»: в Одесі внаслідок пожежі в будинку мешканці втратили свої квартири

Осередком займання, за попередньою інформацією, стала квартира на другому поверсі. Фахівці схиляються до закорочення або ж необережного поводження з вогнем. Сусіди скаржаться на недбалих орендарів однієї з квартир. «Молодь пила. Пожежники кажуть, що там купа пляшок була. Ми навіть не знаємо господарі. Наша сусідка зверталася в поліцію і просила, аби знайшли господиню. Вона купила квартиру, аби здавати її в оренду»,- каже мешканка згорілого будинку Лариса Єгорова.

Після пожежі вся споруда опинилася без даху. Кілька квартир вигоріли ущент. Що не згоріло, те пошкоджене водою. У частині триповерхівки обвалилися перекриття, вигоріли дерев’яні сходи. Загалом у будинку є 38 квартир, але тепер жодна з них непридатна для життя.

«Причина та збитки встановлюються. Складність гасіння пожежі полягала в тому, що вогонь швидко розповсюджувався дерев’яними перекриттями. Також було руйнування окремих ділянок житлового будинку», — каже Ольга Сафронова, речниця ГУ ДСНС України в Одеській області.

Двоє вогнеборців отримали теплові удари. Потерпілих з-поміж пожильців немає, бо всіх вчасно вивели з осель. Надвечір жителів найменш постраждалих квартир у супроводі рятувальників пустили за документами й речами. Потім погорільці роз’їхалися жити до родичів та друзів. Тих, кому нікуди йти, тимчасово поселили у дитячому таборі відпочинку. Їхній будинок залишився під охороною поліції.