Працівники ферми на Одещині, де звільнили з «рабства» 100 людей, стали на захист своїх роботодавців

logo


Ті, хто залишився на фермі, переконують – за свою роботу  отримують гроші.

Майже сотню людей звільнили з рабства поліцейські на Одещині. Безхатченки, жебраки та люди, що зловживають алкоголем, безоплатно працювали на агрофермі під Одесою. Щоби викрити групу рабовласників, правоохоронці вистежували їх кілька місяців. Організатори бізнесу нині самі за ґратами: суд заарештував їх без права внесення застави. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Про нестерпне життя на фермі розповідають працівники на камеру поліції. Кажуть, жили в бараку, харчувалися непотребом, піти з ферми їм не дозволяли. У поліції кажуть  — вербувальники збирали людей здебільшого на вокзалах по всій Україні. За кожного завербованого агенти отримували по 500 гривень.

Читайте також: На Донеччині чоловіка засудили до в’язниці за спробу продати жінку у сексуальне рабство до Ізраїлю

На зафільмованому поліцією відео — занедбана кімната, двоповерхові ліжка, постіль без білизни та бруд.  Ця колишня військова казарма розташована просто посеред поля. Сьогодні вона напівпорожня, проте життя на фермі є. Полем рухається трактор, щось відбувається за дверима із написом «Їдальня». Зрештою знаходимо кількох працівників. Ті навідріз заперечують звинувачення.

«Та ні, тут насильно нікого не тримають. Вони собі працювали, не скаржилися, а тут як почали… Звичайно, якщо людина сама не хоче після себе прибирати, то що… Ви ж подивіться, жодної огорожі нема. Захотів — пішов. Тут траса недалеко. Захотів — поїхав», — розповідає тракторист Олександр Когутяк.

Читайте також: На Одещині затримали іноземця, який продавав українок в сексуальне рабство до Китаю

Ті, хто залишився на фермі, переконують – за свою роботу  отримують гроші й цілком пристойні побутові умови.

ВідеоМайже сотню людей звільнили з рабства поліцейські на Одещині

Безхатченки, жебраки та люди, що зловживають алкоголем, безкоштовно працювали на агрофермі під Одесою. Щоби викрити групу рабовласників правоохоронці вистежували їх кілька місяців. Організаторами бізнесу є сімейне подружжя. 

Майже сотню людей звільнили з рабства поліцейські на Одещині

Трактористів та інших кваліфікованих працівників наймали на ферму щосезону. Кажуть, безхатьки та жебраки приходять сюди за власним бажанням. Отримують дах над головою, їжу, одяг, цигарки, засоби гігієни. На кухні показують залишки сьогоднішнього сніданку та обіду – смажена риба, суп, каша. Показують морозильник з фаршем.

На полі працюють близько сотні мешканців сусідніх сіл. Щодня вони приїздять сюди спеціальним автобусом. Коли бачать журналістів —  кидають роботу і йдуть захищати свого роботодавця. «У кожного родина, куди нам йти? На завод нам не можна, 50 років, вже нікуди не можна влаштуватися. Куди нам діватися?», — каже працівниця Ольга Балашова.

Читайте також: Українці на продаж: понад 200 тисяч громадян побували у трудовому рабстві

Чи отримували безхатченки та жебраки за свою роботу гроші – на це питання ніхто на фермі відповісти не може. В поліції ж твердять – люди працювали безоплатно, тільки за житло та їжу. Саме тому їх працю називають рабською. Правоохоронці затримали 13 людей – вербувальників, бригадирів, власників агропідприємства. Подальше існування ферми – під загрозою. Адже рахунки підприємства, як і його власники, перебувають під арештом.

Кореспондент ТСН Олена Черняєва

Фотогалерея Поліція ліквідувала банду, яка утримувала у рабстві на Одещині майже 100 людей (4 фото)

Вчора, 00:54

Кількість переглядів 8155