Рекордне покарання за «єврономер»: митниця оштрафувала одеситку на 3,6 млн грн (Відео)

logo
299277_rekordne_pokarannja_za_evronomer_mitnicja.jpeg


В Одесі подружжя намагається оскаржити рекордний штраф за користування нерозмитненим авто – 3,6 млн грн за єврономери. Cadillac Escalade 2007 року зупинили поблизу міста Ізмаїл. Жінку-водія одразу відвезли до найближчої митниці, там на неї склали протокол. У ситуації розбиралися кореспонденти «5 каналу».

«Я сиділа за кермом у машині з вимкненим двигуном. Підійшли поліцейські, почали вимагати документи. Потім почали звинувачувати, що незаконно машина знаходиться на території України. Забрали документи всі на автомобіль, права, паспорта. Поліцейський сів за кермо Cadillac і поїхали на митницю», – розповідає Світлана Нікандрова.

За темою

Cadillac Escalade 2007 року випуску на литовських номерах став головним болем для родини Нікандрових. Митниця виписала їм штраф у понад 3,5 млн грн. У Фіскальній службі наполягають: їздити без розмитнення протизаконно. А таке значне фінансове покарання пояснюють значним об’ємом двигуна і віком машини.

«Враховується сума, яка б підлягала сплаті, з урахуванням об’єму двигуна, виду палива. Береться 300% від цієї суми», – пояснив заступник начальника управління Одеської митниці ДФС Руслан Єршов.

У поліції визнають: іноземні номери не є підставою для перевірки автомобіля. Зупиняти можуть лише за двома умовами. Як уточнює речник Одеської патрульної поліції Алла Марченко: «Перша – це в разі порушення ПДР, і друга – якщо (авто – 5.UA) розшукують».

Судова тяганина між митницею та родиною Нікандрових триває вже рік. Суд першої інстанції залишив штраф без змін. Тепер сім’я оскаржуватиме такий вердикт в апеляції.

Ольга Думська, Сергій Іщенко, «5 канал»

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею:

Ціна питання: Як митники наживалися на пропуску в Україну автівок на іноземних номерах – фото

А поделиться?