«Рішення суду щодо Стерненка можна оскаржити», – нардеп Качура висловився щодо ув’язнення активіста на 7 років

image

Приморський районний суд Одеси 23 лютого засудив активіста Сергія Стерненка до 7 років ув’язнення з конфіскацією половини майна. Нардеп із фракції «Слуга народу» Олександр Качура прокоментував ASPI news, чи вважає таке рішення справедливим.

Вирок щодо Стерненка стосується справи із викраденням керівника проросійської партії «Родіна» Сергія Щербича у 2015 році. Чоловікові, який готувався отримати мандат депутата райради, одягнули мішок на голову та відвезли у невідомому напрямку, після чого завдали тілесних ушкоджень та змушували відмовитись від депутатства. Сам Стерненко заперечує свою причетність до тих подій. 

Кореспонденти ASPI news поспілкувалися з депутатом зі «Слуги народу», кандидатом юридичних наук Олександром Качурою, аби дізнатися його позицію з цього питання. Втім, нардеп не дав чіткої відповіді щодо власного ставлення до вироку, пославшись на недостатню обізнаність у даній справі та юридичну етику.

«Як юрист, я для себе з самого початку обрав чітку позицію – я не коментую рішення судів. Це ж лише перша інстанція. Ще буде апеляція, касація, остаточне рішення винесе Верховний суд України. Потім ще буде Європейський суд з прав людини. Тому я, як народний депутат, вважаю, що не можу коментувати рішення судів, бо це може сприйматися як тиск на суд. Неправильно давати оцінку, коли ти не бачив матеріалів справи, не знаєш, що там було і як, але наліво і направо роздаєш коментарі, як деякі наші депутати, які розказують, що це правильне чи неправильне рішення. Це ж просто правовий нігілізм. Треба з повагою ставитись до будь-якого рішення суду, в цьому і суть правової держави. Але якщо засуджена особа не погоджується з чимось, вона подає в апеляцію», – зазначив він.

Крім того, Качура підкреслив, що коли займався юридичною практикою, «відбивав» у Апеляційному суді багато рішень, до яких було недостатньо доказової бази. 

Зазначимо, що «група підтримки» Сергія Стерненка оголосила проведення акцій на його підтримку у різних містах України. У Києві мітинг відбудеться сьогодні, 23 лютого, під Офісом президента о 20.00. Кореспондент ASPI news транслюватиме подію на нашій Facebook-сторінці. 

Раніше повідомлялося, що Стерненко звинуватив міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у «кришуванні» сфабрикованих кримінальних справ. Читайте нас в Telegram, Facebook, Twitter.