Розкопки на Приморському бульварі: шукають замок Хаджибей (відео)

image

Розкопки Хаджибейського замку проводять у центрі міста, на Приморському бульварі. Історики припускають: саме тут, між пам»ятником Дюку та Воронцовським палацом, і розташовувалась знакова споруда.

26 ноября, 19:01

Від ранку на Приморському бульварі чути звуки будівельних робіт. Перехожі цікавляться, чи то не черговий ремонт Приморського бульвару. Та це справжні археологічні розкопки, та ще й такі довгоочікувані.

Десятки істориків роками висували свої версії, де саме мали б розташовуватися залишки замку Хаджибей. Проте торік фактично довів свою гіпотезу Андрій Красножон. Зі спеціальними радарами разом з археологами він просканував увесь Приморський бульвар.

Попередньо: саме на місці сьогоднішніх розкопок на глибині двох метрів розташований фундамент однієї з веж замку. Нині над розкопками працюють з десяток студентів та кілька волонтерів. Та і цих рук не вистачає, тож куратори просять допомоги.

Свою лепту вирішили внести і ми. Виявилось, це дуже нелегка робота.

За інформацією істориків, після захоплення замок зрівняли з землею. Тож могли залишитися лише фрагменти стін та фундаменту. Якщо найближчими днями припущення Андрія Красножона підтвердять реальні знахідки, то вже з весни на Приморському бульварі розпочнуть більш масштабні роботи. Можливо тут навіть з’явиться музей просто неба.

Завершити роботу повністю тут планують вже 15 грудня, та усе залежить від знахідок найближчих кількох днів.Читайте нас в Telegram, Facebook, Twitter.