Розтрощила причали і катери: некеровану баржу з контрабандними цигарками штормом прибило до берега на Одещині

logo


Активісти кажуть про нелегальні схеми контрабанди ціною в мільйони доларів.

Некерована кількасоттонна баржа атакує берегову лінію і трощить рибальські човни. Місцевий житель зафільмував, як хвилі несуть велетенський плавзасіб спочатку на його хату, потім на сусідські причали, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

«Ось мій дім, а ось вона. Просто вітер посилився, і її понесло далі. Ми врятували десять катерів, котрі вона хотіла розбомбити», — каже Сергій Ковальчук. Люди ремонтують пошкоджені причали та збираються позиватися на власника покинутої баржі. «Баржа розбивала наші гідротехнічні споруди, знищувала крани для підйому та спуску плавзасобів. Постраждали пірси 17 членів причалу, орієнтовні збитки близько десяти мільйонів гривень», — констатував директор причалу «121 Сухий Лиман» Юрій Грязєв.

ВідеоБаржу з контрабандними цигарками шторм викинув на узбережжя Одещини

Перед тим, як сісти на мілину, плавзасіб потрощив кількасот метрів причалу та пошкодив човни і підйомні крани. Баржа стала некерованою, бо буксир, який вів її, напередодні затонув поблизу Очакова. Шістьох членів екіпажу вдалося врятувати.

Баржу з контрабандними цигарками шторм викинув на узбережжя Одещини

У морській пошуково-рятувальній службі розповідають, що напередодні зафіксували сигнал SOS з буксира “Паралель” – судно з припискою Ізмаїльського порту чомусь опинилося за 16 морських миль від порту Южний. Першими до напівзатопленого буксира підійшов танкер “Аркадія”, а потім наспіли прикордонники, котрі врятували шістьох членів екіпажу. «Прикордонне судно “Вельбот 101” прийняло на борт від танкеру «Аркадія» усіх постраждалих і почало їх транспортування до порту Очаків. На цьому пошуково-рятувальна операція була завершена успішно», — повідомив заступник директора підприємства “Морська пошуково-рятувальна служба” Сергій Дубін.

Читайте також: У Малайзії українку засудили до довічного ув’язнення за контрабанду наркотиків

Баржа належить дунайському пароплавству, а от чий був вантаж – тепер з’ясовуватимуть правоохоронці. Нині вони не багатослівні – відомо лише, що буксир вийшов з Голої Пристані, а вже у морі його капітан чомусь вимкнув систему, по якій видно рух судна. «Судно і баржа рухалися каботажним переходом, тобто не оформлялися у прикордонно-митному відношенні з порту виходу, мали слідувати вони в Скадовськ», — пояснив начальник відділу з питань взаємодії із засобами масової інформації ДПСУ Андрій Демченко.

Фотогалерея На Буковині затримали копів-хабарників, які обіцяли сприяти контрабанді великої партії спирту (7 фото)

31 жовтня, 14:24

Кількість переглядів 915

Натомість громадські активісти мають інформацію, що баржа, яку прибило до берега штормом, перевозила контрабандні цигарки. Мовляв, це відомий трафік: із Росії до України і далі в Європу. Вочевидь, кришували його структури, які мали зупиняти  контрабанду. Виявити ж нелегальний вантаж цього разу допомогла негода. «Сто доларів за короб, десять тисяч помножуєм – це один мільйон доларів. Один мільйон доларів на тиждень можна зробляти. Якщо є мережа налагоджена, то помножуємо на три», — каже Георгій Блощиця.

Читайте також: На Буковині затримали копів-хабарників, які обіцяли сприяти контрабанді великої партії спирту

За фактом контрабанди правоохоронці розпочали кримінальне провадження. Натомість у Мінінфраструктури знають компанію, яка орендувала баржу у пароплавства – з нею збираються судитися, бо фрахтувальник не повертав плавзасіб і має борг за його оренду.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук