СБУ натрапила на джерело радіації в Одеській області

logo


Під загрозою були територія та люди, однак усе минулося.

Служба безпеки України виявила та  усунула потенційну загрозу радіоактивного забруднення довкілля на Одещині. Там у місті Южне знайшли небезпечні предмети.

Як повідомляє пресцентр СБУ, це сталося під час планових контрольно-перевірочних заходів в одному із виробничих приміщень авного науково-виробничого центру. Після виявлення джерела іонізуючого випромінювання, котре перевищувало норму в 500 разів, було невідкладено проведено перевірку та локалізовано небезпеку.

Фотогалерея

На ЧАЕС почав працювати завод з переробки рідких радіоактивних відходів (6 фото)

18 липня 00:12

«За висновками профільних експертів, можливе транспортування предметів за межі місця зберігання могло призвести до радіаційного забруднення навколишньої території та завдати шкоди місцевому населенню. Враховуючи близькість розташування до підприємства складів із сільгосппродукцією морського торговельного порту, існувала потенційна загроза розповсюдження радіації за кордон», — уточнили у спецслужбі.

Читайте також:

Банан, антикваріат та власна кімната. Побутові джерела радіації, про які ви не знали

Нині небезпечне обладнання передано для відповідального зберігання спеціалізованому підприємству, знахідку готуватимуть до утилізації. За фактом виявлення загрози розпочато розслідування та порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 265 Кримінального кодексу України – незаконне поводження з радіоактивними матеріалами. «Для пересвідчення в остаточному усуненні потенційної загрози на підприємстві проведена додаткова дезактивація. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи», — підсумували в СБУ.

Раніше повідомлялося про «чорнобильський артефакт», який налякав, але й привабив туристів. Лещата смерті або радіоактивний ківш – саме цей експонат шукають як один з найбільш небезпечних та радіоактивних у Прип’яті. Західні ЗМІ написали про лещата з посиланням на австралійського археолога, який наміряв у ковші аж 40 мікрозівертів за норми 0,3.

Відео

На Дніпропетровщині виявили дорогу з понаднормовим радіоактивним фоном

При перевірці пошкоджених ділянок асфальту, у самому центрі міста, дозиметри місцевих радіологів зафіксували перевищення уп’ятеро. ТСН взялася з’ясувати, чи справді є радіаційна загроза і викликала Держспоживслужбу для об’єктивних замірів.

На Дніпропетровщині виявили дорогу з понаднормовим радіоактивним фоном