Шторм в Одеській області пошкодив греблю Хаджибейського лиману: може прорвати дамбу

logo


Негода пошкодила бетонну подушку та підмила підпірну стіну.

Шторм і ураганний вітер, які вирували в Одеській області, пошкодили греблю Хаджибейського лиману. Після негоди ризик руйнування дуже високий. Це може підтопити нафтопереробне підприємство, газосховище, термінали порту і тридцять тисяч одеситів, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Після шторму пошкодилася дамба на об’їздній дорозі. Хвилі лиману пошкодили бетонну подушку та підмили підпірну стіну. На щастя, стихія вирувала лише кілька годин. «Якби вітер тривав два-три дні, то дамби вже не було б», — каже інженер-гідротехнік Олег Чижик.

Читайте також:

В Україні вирує негода: повалено дерева, пошкоджено автомобілі та зруйновано міст. Є загибла

Після шторму греблю оглянули водолази та рятувальники. Їхній висновок: ризик руйнування споруди дуже високий.

Відкачати зайву воду, яка тисне на дамбу, нереально. Аби знизити рівень до безпечного, треба цілодобово відпомповувати її протягом 2,5 років. Непоправне ж може статися щомиті. «Перше, що необхідно зробити, залатати діркі в черговий раз. Друге — терміново чином добівать гроші і будувати аварійній скидання», — розповів інженер-гідротехнік Олег Чижик.

Дамба майже 20років перебуває в аварійному стані. У постійному страху підтоплення живе близько тридцяти тисяч людей. «У зону затоплення потрапляє 23 квадратніх кілометра. Тут є нафтопереробне виробництво і сховище газу. Якщо все це буде затоплено і воно далі піде в море, то це перетвориться в екологічну катастрофу», — розповів міський голова Одеси Геннадій Труханов.

Дамба відмежовує води Хаджибейського лиману від Одеси. Зверху прокладена об’їзна дорога, яка поєднує два райони міста. Обслуговувало греблю підприємство, яке давно закрилося. Зараз вона нічийна. За документами, споруди не існує. Оптимальне рішення проблеми – це будівництво нової дамби. Але нині місто може собі дозволити тільки аварійні бюджетні роботи.

Кореспондентка ТСН Олена Черняєва.