Сім районних рад Одеської області випали із системи фінансових відносин з держбюджетом

logo


image

Сім новостворених районних рад Одеської області, а з ними й подібні утворення в Україні, випали із системи фінансових відносин з держбюджетом. Про це повідомляє кореспондент інформагенції «Пульс Одещини» на підставі висновків фахівців Мінрегіону у світлі Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Зокрема, Мінрегіон пропагує взаємовідносини 1463 місцевих бюджетів з Державним бюджетом: 1438 бюджетів територіальних громад та бюджет міста Київ, 24 обласні бюджети.

Чому випали з цього переліку районні ради? Експерти пояснюють, що загалом ці утворення, це рудимент в ситемі органів самоврядування, який не встигли прибрати із законодавчого поля.

Вибори в районні ради взагалі не мали проводити. Ідеологія децентралізації передбачала, що громади повинні безпосередньо замикатися на область, без посередницької ланка «район».

Але зміни до Конституції внесені не були, і до районних рад вибори таки провели. І одночасно виключили районні ради із взаємовідносин з держбюджетом – вони не отримуватимуть базову дотацію і фінансуватимуться в основному з власних джерел. Ресурси районних рад просто смішні: на річний фонд зарплати прибиральниці приміщень не вистачить, а про все інше говорити марно.

Через кілька місяців, наприклад, депутати Березівської районної ради Одеської області зберуться разом на сесії і поставлять один одному риторичне питання: навіщо ми потрібні?

Тим часом, Мінрегіон запевняє, що держава все робить, щоб громади скористалися наданими можливостями для зміни якості життя на своїх територіях. Фінансові відносини з держбюджетом мають цьому сприяти.