Спецоперація СБУ на Одеській митниці триває – 2:0 на користь Баканова

logo


этот материал доступен на русском

Спецоперацією керує начальник Відділу по боротьбі з корупцією в митних органах ГУ «К» СБУ Артем Капелюха.

Іван Баканов / Фото УНІАН

Іван Баканов / Фото УНІАН

На Одеській митниці триває спецоперація СБУ щодо перевірки можливих порушень законодавства групою компаній, пов’язаних з бізнесменом Вадимом Альперіним і керівником митниці Володимиром Передерієм. Заарештовано ще два контейнери з контрабандою.

Як повідомив на своїй сторінці в Facebook журналіст і митний експерт Євген Плинський, вчора, 22 серпня 2019 року, в рамках спецоперації, співробітники Відділу по боротьбі з корупцією в митних органах ГУ «К» Центрального апарату СБУ заарештували 8 вже оформлених контейнерів з контрабандою. Одержувачем вантажу є запорізьке ТОВ «АВІВАТРЕЙД».

Євген Плинський повідомив з місця подій, що незважаючи на офіційний лист начальника СБУ Івана Баканова керівнику Одеської митниці Володимиру Передерію про проведення перевірки та спільного огляду затриманих контейнерів, митники всіляко перешкоджають роботі правоохоронців. Офіційний дозвіл на повторний огляд оформленого вантажу з тканиною митниця не видає.

falsefalse

Більше того, сьогодні, 23 серпня 2019 року, було оформлено ще два контейнери (митні декларації № 500090/2019/13925 і 500090/2019/13927), які потрапили в оперативну орієнтування СБУ. Одержувачем вантажу також є ТОВ «АВІВАТРЕЙД».

Після того, як контрабандисти за підтримки співробітників Одеської митниці, спробували вивезти контейнери без відома офіцерів СБУ з території митного терміналу, контрабандний вантаж був затриманий.

Перевірка триває. Спецоперацією керує начальник Відділу по боротьбі з корупцією в митних органах ГУ «К» СБУ Артем Капелюха.

За даними Євгена Плинського, на посаді в. о. начальника Одеської митниці Володимир Передерій створив для компаній свого друга Вадима Альперіна VIP-умови. Контрабанда «Короля Одеської контрабанди» Альперіна завозилася в Україну за двома, придуманим Передерием схемами: підміна митних зразків тканин для експертизи з метою знизити ставки мита з 8% до 0% і маніпуляції з вагою упаковки вантажу з метою мінімізації митних платежів.

З 15 серпня поточного року Володимир Передерій втратив статус в. о. начальника Одеської митниці у зв’язку із закінченням строку. І зараз в Києві Максим Нефьодов вирішує його подальшу долю. Вердикт буде у вівторок 27-го серпня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter