Стерненку хочуть повернути цілодобовий домашній арешт

logo


Шевченківський райсуд Києва 6 серпня пом’якшив запобіжний захід активісту Сергію Стерненку, змінивши цілодобовий домашній арешт на нічний. Втім вже за тиждень прокурори подали апеляцію, в якій вимагають повернути попередні обмеження.

Апеляційну скаргу на запобіжний захід Сергію Стерненку подав прокурор Микола Бозовуляк, розповів активіст у своєму телеграмі.

Це потрібно знати Скандальний заступник Єрмака Татаров вимагав для Стерненка довічного ув’язнення – документ

Засідання призначене на четвер, 13 серпня, а розпочнеться воно о 12 годині. Втім Стерненко має сумніви щодо того, що до цього часу встигнуть передати матеріали з Шевченківського райсуду в апеляційний. Тож засідання можуть перенести.

Гадаю, це Венедіктовій та Авакову так не подобається моя участь у протестах,– заявив Сергій Стерненко.

Схоже, активіст говорить про протест під Офісом генерального прокурора. У понеділок, 10 серпня, активісти з фаєрами вимагали відставки Ірини Венедіктової. На акції був присутній і Сергій Стерненко, а його справа була однією з аргументів за відставку.

Справа Стерненка: коротко
Стерненко є відомим активістом, організатором і учасником акцій протесту, зокрема проти незаконних забудов в Одесі. Очолював крило «Правого сектора» на Одещині.
У 2018 році на Стерненка здійснили три напади. Під час першого невідомі напали на активіста й побили битами. Поліція тоді не знайшла винних.

Невдовзі відбувся другий напад – у Стерненка вистрілили з пістолета. Однак куля була гумовою, тож, Сергій залишився живий.
Під час третього нападу Стерненко зміг відбитися від нападників. Захищаючись, він смертельно поранив одного з них ножем. Відтак самого Стерненка підозрюють в умисному вбивстві, а організатора нападів так і не знайшли.
З новим розвитком за справу взялися після того, як Офіс генпрокурора очолила Ірина Венедіктова, яка пообіцяла, що Стерненко «відповідатиме за законом».
На захист Сергія Стерненка виступає чимало активістів, під час засідання з обрання його першого запобіжного заходу відбулися сутички з правоохоронцями.