Суд дозволив кредиторам стягнути борги з «Одеського короваю» в справі про банкрутство

Госпсуд Києва в рамках справи про банкрутство ПАТ «Одеський коровай» визнав вимоги ряду кредиторів, в тому числі ТОВ «Десаж Лоджистік Сервісез» на суму 4,35 млрд грн, ТОВ «Лео-2002» – на 667,6 млн грн, «Ощадбанку» – 545,8 млн грн (з них 544, 5 млн грн – четверта черга), ТОВ «Профі Трейдинг» – 513,8 млн грн, ТОВ «Конкордія Альянс Трейд» – 190,2 млн грн. У тому числі не були схвалені вимоги ТОВ «Десаж Лоджистік Сервісез» на 7 млрд грн, ТОВ «Лео-2002» – на 392,9 млн грн, ТОВ «Конкордія Альянс Трейд» – на 234,9 млн грн, ТОВ «Формула 2016»- на 203,9 млн грн, «Сбербанку» – на 182,6 млн грн.

Про це повідомляє «Finbalance».

За відомостями держреєстру, одним з власників ПАТ «Одеський коровай» є Олександр Лєщинський, під його контролем знаходиться компанія «Лауффер Груп» (Lauffer Group) – один з найбільших агропереробників в Україні, що спеціалізується на виготовленні борошна, хлібобулочних виробів, олійно-жирових продуктів, консервної і іншої продукції.

Лєщинський також є співвласником ТОВ «Десаж Лоджистік Сервісез».

У листопаді Госпсуд Вінницької області визнав банкрутом ТОВ «Торгівельна компанія «Урожай»» і відкрив ліквідаційну процедуру. Кінцевий бенефіціар компанії-банкрута – Лєщинський.

Постановою Господарського суду Вінницької області у вересні до реєстру вимог кредиторів ТОВ «Торгівельна компанія «Урожай»» були включені в тому числі вимоги «Ощадбанку» – 1,88 млрд грн (четверта черга), «ПУМБ» – 880,9 млн грн (четверта чергу), «Сбербанку» – 639,2 млн грн (четверта черга), банку «Кредит Дніпро» – 487,3 млн грн (четверта черга), «Дельта банку» – 202,7 млн ​​грн (четверта черга) та 75, 3 млн грн (шоста черга) «Укргазбанку» – 18,2 млн грн (четверта черга). Окремо в реєстрі були внесені вимоги кредиторів, забезпечені заставою: «Ощадбанку» – 200 млн грн, «Дельта Банку» – 25,9 млн грн.

У грудні минулого року Північно-західний апеляційний госпсуд за клопотанням «Ощадбанку» в рамках справи про визнання банкрутом ТОВ «Торгівельна компанія «Урожай»» вніс зміни до реєстру вимог кредиторів боржника і відхилив грошові вимоги ТОВ «Десаж Лоджистік Сервісез» на 4,35 млрд грн.

У червні минулого року Верховний Суд скасував зазначене рішення, а суд першої інстанції далі розглядав зазначені кредиторські вимоги.

У лютому минулого року Верховний Суд залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій, якими ще одне підприємство з «Лауффер Груп» – ТОВ «Торговий дім «Золотий Урожай» було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Раніше «Приватбанк» подав скаргу до Вищої Ради Правосуддя на дії судді Печерського райсуду Києва Сергія Вовка. Він задовольнив позов офшорів Суркісів про стягнення 9 мільярдів.

Верховний суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Ощадбанку на рішення судів попередніх інстанцій про повне визнання кредиторських вимог держбанку до компанії АвтоКрАЗ олігарха Костянтина Жеваго.

Львівський окружний адмінсуд відмовився задовольнити позов Офісу великих платників податків ДПС у держпідприємства «Львіввугілля» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна, яке перебуває у податковій заставі в розмірі 266,5 млн. Грн.

Госпсуд Києва задовольнив позов ТОВ «Д.Трейдінг», кінцевим бенефіціаром якої є Ринат Ахметов, і зобов’язав «Укренерго» припинити виставляти рахунки за послуги при експорті електроенергії. Відповідні платежі компанію зобов’язали включати в первинних документах, якими оформляються послуги з передачі електричної енергії.

image

image

image