Жахливі таємниці одеського СІЗО

logo


Розслідування раптової смерті колишнього ув’язненого ДУ «Одеський слідчий ізолятор» Афанасенко Олексія триває.

При спілкуванні з матір’ю померлого — Афанасенко Світланою, журналістами було встановлено, що за фактом смерті Афанесенко Олексія в КНП «Міська клінічна лікарня № 1» ОМР, якого було доставлено з ДУ «Одеський слідчий ізолятор», було відкрито два кримінальних провадження: за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч. 1 КК України (умисне вбивство) та за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 140 ч. 1 КК України (неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником).

Розслідування кримінальних проваджень доручено слідчому Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі, а нагляд за станом досудового розслідування здійснюється Одеською місцевою прокуратурою № 2.

В рамках зазначених кримінальних проваджень власними зусиллями Афанасенко Світлани та дружини померлого – Афанасенко Олександри, було проведено ряд дій, з метою встановлення причин смерті Афанасенко Олексія, а саме: встановлено осіб, які надавали першу медичну допомогу Афанасенко Олексію, встановлені службові особи ДУ «Одеський слідчий ізолятор», в повноваженнях яких входило надання первинної медичної допомоги та супроводження до КНП «Міська клінічна лікарня № 1» ОМР, відомі особи, які перебували у камері разом Афанасенко Олексієм в період з 06.10.2019 р. на 07.10.2019 р., виготовлено висновок службового розслідування, отримані карти виїзду та виклику швидкої медичної допомоги для надання первинної медичної допомоги Афанасенко Олексію в період з 06.10.2019 р. на 07.10.2019 р.

Однак, не зважаючи на наявність значного обсягу інформації, з моменту внесення відомостей про зазначені кримінальні провадження до ЄРДР, слідчим Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі та Одеською місцевою прокуратурою № 2, як органом, який здійснює нагляд за станом досудових розслідувань — не було вжито жодних процесуальних заходів направлених на притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Більш того, «Слідчим Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі було закрито кримінальне провадження, відкритого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч. 1 КК України, без жодних на те підстав. Не розібравшись в усіх обставинах справи, слідчий закривши зазначене кримінальне провадження, вчинив так, як йому було зручніше. Після цього, почав повністю ігнорувати дзвінки, а на особистий прийом просто не з’являвся», — повідомляє Афанасенко Світлана.

У відповідь на численні скарги про бездіяльність слідчого, Одеська місцева прокуратура № 2 повідомляє, що з метою активізації досудового розслідування, процесуальним керівником надано письмові вказівки слідчому, проте дані вказівки не виконуються та повністю ігноруються.

«Бездіяльність органів досудового розслідування, закриття кримінального провадження відкритого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч. 1 КК України та повне блокування розвитку кримінального провадження відкритого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 140 ч. 1 КК України, ставить під сумнів реальне притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності», — говорить Афанасенко Олександра.