Танкер Delfi має протерміновану реєстрацію, – еколог про ситуацію із затонулим судном

logo


Судно танкера Delfi в листопаді 2019 року затонуло біля берегів Одеси неподалік від міських пляжів і досі лежить на мілині. Через нього рівень забруднення виріс у понад 50 разів. Попри це, власник кинув його напризволяще.

Про те, наскільки критичною та небезпечною зараз є ситуація із танкером, який досі лежить на одеському узбережжі – в ефірі програми «Ти дивись» на 24 каналі розповів громадський активіст та еколог Владислав Балинський.

Важливо Коли заберуть махіну: Зеленський влаштував «розбір польотів» в Одесі через танкер Delfi – відео

Яка ситуація з танкером зараз?

За словами еколога, ця ділянка пляжу зараз недоступна для відпочинку, оскільки територія огороджена. До того ж, більшість одеських пляжів в принципі не у вільному доступі – а це значна втрата.

З погляду безпеки, ми час від часу спостерігаємо викиди нафтопродуктів. Пляма пального, яка утворилася, рухається вздовж усього узбережжя Одеси. Це наносить значну шкоду навколишньому середовищу та відвідувачам,– зазначив еколог.

Він також додав, що небезпека полягає в тому, що люди можуть пірнати поблизу судна, а також бездумно залазити на нього. Водночас експерт наголосив, що не варто забувати: танкер напівзатоплений і старий.

танкертанкерЗатонулий танкер Delfi / Фото «Думської»

Чому танкер досі не витягли з води

Як повідомив Балинський, судно має протерміновану на 2 місяці реєстрацію. Він займався дозаправленням та контрабандою палива, не маючи ні досить екіпажу, ні чинної реєстрації. А ці всі «тіньові» схеми контролюють чиновники.

Проблема в тому, що це не єдине подібне судно. Ще одна проблема – судно могло бути не порожнім, як у цьому випадку, тоді ми мали б масштабну катастрофу,– наголосив Балинський.

Аварія танкера Delfi: головне
Через штормовий вітер біля берегів Одеси зірвало з якоря танкер під прапором Молдови 21 листопада 2019 року.
В районі пляжу «Дельфін» судно сіло на мілину й перекинулося зранку 22 листопада.
Власник танкера мав право самостійно забрати його з місця аварії до 1 квітня 2020 року.
З танкера стався черговий витік палива, що спричинило забруднення води з 21 червня.
Місцевий пляж «Дельфін» закрили через витік нафтопродуктів із затонулого поблизу танкера 26 червня.