ТІС: досягнення минулого року у боротьбі з наркотрафіком (відео)

ТІС: досягнення минулого року у боротьбі з наркотрафіком (відео)

  У боротьбі з контрабандою наркотиків ТІСу та Одеській митниці допомагають не лише службові собаки Боцман та Пірат, але й спеціальне обладнання, зокрема, високоточна рентген-установка Rapiscan Eagle M-4507.

  Rapiscan — це своєрідний мобільний рентген, який сканує вантаж усередині контейнера без його розкриття. Він здатний виявити не лише наркотики, але й іншу контрабанду: вибухонебезпечні або токсичні речовини, нелегальні партії цигарок, заборонені до вивезення вантажі (наприклад, ліси певних порід) тощо. Завдяки високій точності установки фахівці Одеської митниці можуть знаходити найдрібніші предмети контрабанди розміром не більше коробки із сірниками, повідомляє пресслужба ТІСа.

  З кожного судна, що прибуває з Латинської Америки, безпосередньо на контейнерному терміналі Rapiscan сканує від 50 до 100 контейнерів. Об’єкти для сканування обирають фахівці Одеської митниці на підставі автоматизованої системи оцінки ризиків, аналізуючи характер вантажу, дані про відправника та одержувача тощо. В порту підкреслюють, контрабанда наркотиків існує в усьому світі, і традиційно саме транспортні компанії найпершими опиняються під ударом. В ТІСі усвідомлюють, що для зупинки незаконного трафіку необхідна грамотна та злагоджена співпраця вантажного термінала, митної служби та силових відомств, тож всебічно сприяють роботі колег із митної служби та силових структур.

  Установка, що сканує вантажі на контейнерному терміналі — одна із найпопулярніших та найефективніших моделей. Сканування одного контейнера триває не більше 2-3 хвилин, після чого отримується точна картина товару всередині контейнера. Це найбільш ефективний спосіб перевірки вантажів, бо він достатньо швидкий та дозволяє не марнувати час на вивантаження контейнера чи проведення інших форм митного контролю, — пояснюють митники.

Друк