Труханов подав позов проти України до Європейського суду з прав людини

logo
391178_truhanov_podav_pozov_proti_ukrajini_do_ev.jpeg


ЄСПЛ прийняв заяву для розгляду.

Міський голова Одеси Геннадій Труханов подав позов до Європейського суду з прав людини через начебто порушення його прав під час затримання правоохоронцями. 

Про це на власному сайті повідомили юристи компанії Equity, які захищають його інтереси. 

Читайте також: Британські Віргінські острови ведуть розслідування проти компаній Порошенка і Труханова — ЗМІ

Захист очільника Одеси вважає, що під час затримання було порушено статтю 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод «Про право на свободу та особисту недоторканність». ЄСПЛ прийняв заяву.

«Ми неодноразово говорили про негативні процесуальні наслідки незаконного затримання Геннадія Труханова та факт порушення правоохоронними органами національного законодавства та міжнародних зобов’язань. Відповідну скаргу було прийнято і Європейським судом з прав людини 6 червня 2018 року», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: 300 мільйонів тендера та завод-привид. Як пов’язана з мером Одеси компанія ремонтуватиме дороги

Нагадаємо, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала будівлю, яка раніше входила до цілісного майнового комплексу ДП «Завод «Краян», за 185 млн грн у приватної структури, яка своєю чергою на початку 2016-го заплатила за цей комплекс на аукціоні, організованому ліквідатором держпідприємства, 11,5 млн грн. Тобто вартість під час перепродажу зросла в 16 разів.

Отримані від мерії 185 млн грн фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності. Проте детективи НАБУ і прокурори САП запобігли цій спробі й домоглися накладення арешту на рахунки компанії-продавця будівлі. Водночас 1 лютого слідчий суддя Солом’янського райсуду Києва скасував арешт частини коштів приватної компанії у розмірі 92,34 млн грн.

В подальшому, 6 лютого, арешт коштів було відновлено за клопотанням прокурорів САП. А 7 лютого знову скасовано в рамках розгляду скарги адвокатів на судову ухвалу від 21 грудня 2016 року. Проте через підозру щодо можливої легалізації коштів, одержаних у результаті корупційного злочину, ці кошти на рахунку компанії-продавця було заблоковано Державною службою фінансового моніторингу України. 13 березня суд поновив їхній арешт.

14 лютого в аеропорту «Бориспіль» детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову Геннадія Труханова та його заступника, яких підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України («Заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем»).

Напередодні, 13 лютого, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру вісьмом ймовірним учасникам злочину, при цьому чотирьом у порядку ст.278, ст.135 КПК України, оскільки на той момент їхнє місцеперебування було невідоме.

15 лютого суд у Києві відпустив на поруки депутата від Блоку Петра Порошенка Дмитра Голубова підозрюваного в корупції мера Одеси. Прокуратура вимагала для Труханова арешту з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень, однак судді ухвалили інше рішення.

Нещодавно САП та НАБУ завершили досудове розслідування щодо Труханова. Суд дозволив йому виїжджати за кордон та спілкуватися з іншими фігурнатами справи.

А поделиться?
Читайте также: