У дельфінарії в Одесі відкинули претензії щодо народження дельфінятка під час шоу

logo
382456_u_delfinariji_v_odesi_vidkinuli_pretenzij.jpeg


Фахівці пояснили, що вагітна самка участі у виставі не брала, а передбачити пологи неможливо.

В Одесі дельфінятко народилося на очах глядачів, які прийшли насолодитися виступом у дельфінарії. Очевидці зустрічали нове життя оплесками, а в інтернеті обурені користувачі розкритикували дійство, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пологи у самиці Пенелопи почалися за півгодини до кінця шоу, і глядачі одразу обліпили ілюмінатори,  через які видно все, що відбувається під водою. «Не кожному дано таке побачити. Це, звичайно, прекрасно. Хай росте та розвивається малюк, навчається і тішить людей», — казали очевидці. Але у онлайн-глядачів зовсім інші враження – у соцмережах кадри з народженням малюка породжують бурю. «Який жах. Як можна змушувати вагітну тварину виступати перед глядачами?», — питали одні. «Жахливе видовище, крові маса, тварина нервує. З усього роблять гроші», — критикували інші.

ВідеоВ Одесі дельфінятко народилося під час шоу

Понад півтисячі людей стоячи і оплесками зустрічали нове життя у зграї ссавців. Щоправда, вже наступного дня у соцмережах почали з’являтися обурені дописи, що вагітну самицю змушували виступати, а саме таїнство народження спеціально підлаштували під виступ, аби більше грошей заробити.

В Одесі дельфінятко народилося під час шоу

У дельфінарії запевняють, що Пенелопу відправили в декрет, щойно в її кровІ знайшли гормони, що свідчили про вагітність, але  від зграї її не ізолювали, сподіваючись на допомогу інших дельфінів при пологах. «Вагітні дельфіни в жодному разі не беруть участі у виставі. У дельфінів є таке поняття, як повитухи – це ті самиці, котрі перебувають у зграї, вони оточують і навчають, як треба себе поводити», — розповіла прес-секретар міжнародної мережі дельфінаріїв «Немо» Поліна Макарова.

Читайте також: Олег Скрипка показав, як вперше в житті поплавав із дельфінами

Окрім дельфінів-повитух на допомогу породіллі будь-якої миті готові були прийти ветеринари. Вони постійно чергують біля басейну і запевняють, що запланувати пологи, аби вони відбулися під час шоу, неможливо. Та й народила Пенелопа надзвичайно швидко – за 30 хвилин замість двох годин. «Самиця, котра не вперше народжує, тому їй було простіше. Ті, хто народжує вперше, у них цей процес складніше минає, ну, як і в жінок. У нас цілодобове спостереження за породіллею і малюком, і весь час тут і ветеринари, і тренери», — запевнила ветеринарний лікар Алла Колтунова.

Читайте також: У Франції заборонили тримати дельфінів у неволі

У дельфінарії переконують, що і мати, і маля почуваються добре. Хто саме народився – хлопчик чи дівчинка – стане відомо не раніше, ніж за місяць, тоді дельфінятку почнуть підбирати ім’я. Найближчий рік Пенелопа проведе у «відпустці» по догляду за дитиною, поки та не буде готова піти у самостійне життя. В українській мережі дельфінаріїв це вже 26-те дитинча. 

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

А поделиться?