У Кілії на Одещині затвердили вартість харчування вихованців дитячих садочків

07 Лютого 2024, 14:30

Фотоілюстрація 130

Фотоілюстрація

Цьогоріч вартість харчування у всіх дитячих садках Кілійської громади Ізмаїльського району на Одещині становитиме 50 гривень на день, тобто
збережеться на рівні попереднього року. Причому 50% оплачуватимуть батьки, а іншу половину суми компенсуватимуть за рахунок місцевого бюджету. 

Про це повідомляє Район.Ізмаїл з посиланням на Кілійську міську раду.

Відповідне рішення було прийняте на 42-й чергової сесії Кілійської міської ради VIII скликання, яка проходила в останній день січня. Як йдеться
у документі, діти з багатодітних родин Кілійщини матимуть пільгу у розмірі 50% (від затвердженого розміру батьківської плати в день на одну дитину). 

Право на безкоштовне харчування зберігається для дітей наступних пільгових категорій: дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей з інвалідністю; дітей з особливими освітніми
потребами, які навчаються у інклюзивних групах; дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». 

Нагадаємо, наприкінці лютого 2023 року Кілійська міська рада збільшила вартість денного харчування у дитсадках громади з 30 до 50 гривень. 

За даними Державної служби статистики, у 2023 році інфляція склала 12,9%. Продукти харчування та
безалкогольні напої за рік подорожчали на 4%. Найбільше за рік виросли ціни на м’ясо та м’ясопродукти – на 12,4%, а також на масло – на 9,9% та молоко – на 9,7%.