У курортній Затоці запроваджують карантин через виявлений сказ у кішки

logo


Тварин будуть щеплювати проти хвороби, на ритмі відпочинку людей заходи не відобразяться.

На Одещині виявлено інфіковану сказом тварину. Агресивну кішку з посиленим слиновиділенням помітили в курортному селищі Затока Білгород-Дністровського району.

Як розповів начальник районного управління Держпродспоживслужби Петро Семик, фахівці певний час спостерігали за твариною, а після її смерті провели в Одесі відповідні аналізи. Лабораторія підтвердила, що кішка була інфікована сказом. За попередньою інформацією, постраждалих від контакту з хворою твариною немає.

Читайте також:
Вулицями Миколаєва бігав скажений собака, який покусав вісьмох людей

За фактом підтвердженого випадку захворювання тварини за сказ створено комісію та схвалено рішення запровадити в Затоці 2-місячний карантин. Протягом цього часу всі тварини селища в обов’язковому порядку отримають щеплення від сказу, а до Затоки буде заборонено ввозити тварин. Препаратів для вакцинації тварин вистачає – в цьому запевнили фахівці. Головлікар Білгород-Дністровської міської багатопрофільної лікарні Ігор Десятник додав, що людям немає про що хвилюватися, адже в його закладі є 30 доз вакцин від сказу.

Читайте також:
МОЗ повідомило про відправку в регіони 15 тисяч доз вакцин проти сказу

Раніше на Одещині два алабаї напали на третьокласника. Школяр потрапив лікарні, йому наклали понад 20 швів. Собак замкнули і почали спостереження за ними, аби з’ясувати причини агресії. У тварин міг бути сказ.

ВідеоУже 12 інфікованих: через сказ у мікрорайоні Миколаєва запровадили карантин

Комунальники відловлюють бездомних собак, які можуть розносити інфекцію. Уперше заражений собака почав кидатися на людей іще минулого тижня, його зловили. Дослідження підтвердили — у тварини сказ. У лікарню з укусами спочатку звернулися 8 людей, тепер їхня кількість зросла до 12. Аналізи підтвердили: усі вони інфіковані вірусом сказу — нині потерпілі отримують необхідне лікування.  

Уже 12 інфікованих: через сказ у мікрорайоні Миколаєва запровадили карантин