У Татарбунарах пройшло фольклорне свято «Маланка ходила» (фото)  

logo
324301_u_tatarbunarah_projshlo_folklorne_svjato_.jpeg


Культура Татарбунари 15:27, 13 января 2018

Традиції та звичаї українців – це святині, які потрібно берегти та відроджувати. Це і стало нагодою об’єднати людей у Татарбунарах на міському фольклорному святі «Маланка ходила». Цього року, на відміну від попередніх, свято проходило у форматі фестивалю.

Основна ідея свята – презентація  Татарбунарського району, як краю різнобарвного в етнічному відношенні регіону, в якому збережені традиції народних свят, зокрема традиції маланок. Оскільки серед  традиційних свят новорічної обрядовості на Татарбунарщині у зимовому циклі особливо виділяється традиція маланкування.

Фольклорне свято Маланок  – це унікальне дійство, на якому була  представлена  українська, болгарська, молдавська маланка, традиції які збережені в районі. У святі брали також участь колективи з маланкою осучасненою, так званою периберією.

Під час святкової, карнавальної ходи учасників свята головною площею міста глядачі побачили і відчули колоритність, різнобарвність, унікальність колективів.

Фольклорне свято «Маланка ходила»  – це захід, який об’єднав зусилля Татарбунарської міської ради, районного Будинку культури,  підприємців міста та, безперечно, тих людей, які зберігають та продовжують традиції Татарбунарщини.

Цьогоріч показати співочу, акторську майстерність та прославити народження Ісуса Христа щирою колядкою виявили бажання 8 колективів з різних населених пунктів Татарбунарщини : дитячий вокальний ансамбль «Радість»  Татарбунарського РБК (кер. Наталя Друговіна); танцювальний колектив «Цисарочки» (кер. Любов Генсіцька»); вокальний ансамбль «Лада» Татарбунарського РБК (кер. Андрій Чияченко); творчий колектив Нерушайського СБК (директор Віктор Фостик) ; творчий колектив Дмитрівського СБК (директор Михайло Гайдаржи); вокальний ансамбль «Золокарочка»  Лиманського СБК (директор Тетяна Фунтікова); вокальний ансамбль «Прикольні жіночки» Дивізійського СБК (директор Валентина Горобець); творчий колектив Білоліського СБК (директор Ірина Судакова).  З особливою  увагою глядачі  дивилися виступи квартету районного Будинку культури ( Катерини Стратюк, Сергія Семенюка, Андрія Чияченко, Ігоря Павлова) та солістки Тетяни Шайгородської.

На центральній площі міста ведучі – газдиня – керівник дитячого театрального колективу Олена Гуцулюк та газда – керівник народного хорового колективу Андрій Чияченко радо зустрічали гостей та знайомили їх з учасниками свята.

З вітальним словом перед присутніми виступив Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко, побажавши всім добра, злагоди, миру у домівках, доброго здоров`я та щедрих Божих благословень.

Одне слово, свято  “Маланка ходила ” пройшло яскраво і незабутньо, за що всі колядницькі гурти були нагороджені грамотами та цінними подарунками Татарбунарської міської ради.

Святкування  фольклорного дійства Маланки  було і залишається тим чинником, що задовольняє духовні,  естетичні потреби людей, у них проявляється  їх вірування, почуття, таланти, гостинність. Тож, нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Нехай у вашому житті панують гармонія та вдача!

В.о. директора РБК Альбіна Айрапетян

А поделиться?
Читайте также: