У воді на Дунаї виявили токсичні забруднювачі

У воді на Дунаї виявили токсичні забруднювачі «фото»

Новини У регіоніУ воді на Дунаї виявили токсичні забруднювачі

15 Травня 2024, 10:41

Науковці виявили у Дунайській воді отруйні речовини важких металів та іншу токсичну органіку.

Про це повідомили у Дунайській гідрометерологічній обсерваторії.

У квітні, за словами дослідників, відзначалось перевищення гранично допустимих концентрацій для фенолів та хрому шестивалентного. Мінералізація в квітні становила 347 мг/куб.дм.

Зазначимо, що шестивалентний хром у промислових стічних водах головним чином походить відфарбування. Сполуки цих речовин застосовуються як пігменти, а також є вихідним продуктом для хімічного виробництва. Перевищенні норми хрому можуть спричинити подразнення шкіри у людини або виразку за короткий проміжок часу. Під впливом тривалої дії викликає пошкодження печінки, кровообігу в нирках та нервових тканинах.

Водночас, атмосферне повітря на Дунаї у квітні було чистим, – шкідливих перевищень допустимих концентрацій забрудників не було. Радіація також не перевищувала природнийфон.

Рівні води Дунаю біля Ізмаїлу протягом першої половини травня були нижче середніх багаторічних значень для цього періоду майже на 1 м. Значних паводків в бассейні річки поки що немає, тому суттєвих підвищень на укаїнській ділянці не слід чекати.

Раніше на  USIonline.com —

Токсичні відкладення на дні, масова загибель дельфінів та мідій: чим загрожує війна екосистемі Чорного моря (фото, відео)

Читайте нас у Facebook,Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.