У Визирській громаді залучать дорожні служби для обрізки лісосмуг вздовж доріг (фото)

ЛАН »
Головні події дня » У Визирській громаді залучать дорожні служби для обрізки лісосмуг вздовж доріг (фото)

У Визирській громаді залучать дорожні служби для обрізки лісосмуг вздовж доріг (фото)

У Визирській громаді залучать дорожні служби для обрізки лісосмуг вздовж доріг (фото)

Полезахисні лісові смуги, що йдуть удовж автодоріг насаджували ще за радянських часів для поліпшення якості майбутніх врожаїв. Густі дерева захищали посіви від шкідливих речовин вихлопних газів, а дороги від наметів снігу. Але ці
лісосмуги іноді настільки розростаються, що стають перешкодою для руху автотранспорту вздовж доріг. Таку ситуацію останнім часом спостерігають на під’їзді до сіл Любопіль та Кордон Визирської громади.

Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу.

Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу

У зв’язку з тим, що в нас відкрилася устрична ферма, потік автомобілів збільшився.
Дорога вузька, хащі йдуть ліворуч і праворуч, вони вже сформували тунель, де дві машини ледве розминаються. Ми самі постраждали, відлетіло бокове дзеркало в машині, бо, коли назустріч їхало авто, відвернути було нема куди. Я неодноразово зверталася до сільського голови Визирської громади і дякую за те, що мої прохання були почуті.

Питанням утримання лісосмуг вздовж доріг місцевого значення тут займається підприємство «Дорсервіс». Дорога, що йде до села
Кордон саме така, тому самотужки підрізати там насадження місцеві робітники сільради не в змозі.

Олександр Токменінов, перший заступник Визирського сільського голови.

Олександр Токменінов, перший заступник Визирського сільського голови

Ми звернулися до служби місцевих доріг, щоб
вони привели до ладу це загущення лісосмуг автодоріг. Крім того, що складно проїхати влітку, взимку таке загущення приводить до снігозатримання, коли йдуть рясні снігопади. Коли були такі снігопади раніше, нам дуже допомагало підприємство ТІС. Всі пам’ятають, як була завалена снігом дорога на Любопіль і її розчищали таким чином. Тому, якщо своєчасно будуть проведені роботи з розчищення лісосмуг, цієї проблеми можна буде уникнути.

Підприємство «Дорсервіс» має
спеціалізовану техніку, яка підрізає насадження, що заважають руху автомобілів. Але рослини не знищуються, дуже швидко вони відновлюють зелену масу і знову лізуть на дорогу.

Оксана Третякова, староста Кордонського
старостинського округу

Там є лісосмуга, якої не можна торкатися, а є поросль дерев, яка лізе на дорогу. Взимку нас завалює снігом так, що техніка тяжка не може розгорнути все це. Тому підрізати гілки замало, треба все до лісосмуги прибрати з корінням.

Важливим є те, що ця ситуація знаходиться
під контролем сільради й при можливості, роботи з розчищення автодоріг хоч, ймовірно, і не повною мірою, але будуть проведені.

Друк