«Українська Венеція» Вилкове ризикує перетворитися на солону пустелю

logo
301363_ukrajinska_venecija_vilkove_rizikue_peret.jpeg


Замулення Дунаю знищує легендарні канали.

Вилкове на Одещині може втратити статус української Венеції. Численні рукотворні канали інтенсивно замулюються і через це пересихають, самому ж місту загрожує екологічна катастрофа, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Місцеві жителі намагаються розчищати канали від мулу вручну – так званими копаницями. Однак ті заросли настільки, що ради на це нема, тож човни стоять прикуті біля воріт господарів. Канали, які у Вилковому називають єриками, слугують місту замість доріг, а човни – транспортом. Тепер людям доводиться ходити пішки – над змілілими єриками прокладені кладки. «Неможна під’їхати. Все човнами раніше підвозили. Раніше городи були в усіх на островах. Покидали все», — зізнається мешканка Вилкового Любов.

ВідеоЗагроза екологічної катастрофи: Вилкове може втратити статус «української Венеції»

80 млн тон мулу, через який канали стають непрохідними, у Вилкове щороку приносить Дунай. Разом із цим міліє сама річка та утворюються нові острови та намивається суходіл. Гроші на очищення Дунаю шукають у різноманітних європейських фондах ентузіасти з багатьох країн, однак поки що результату немає.

Читайте також: Україна щороку збільшує свою площу завдяки Дунаю

Очищення особливо потребує 30-кілометрове русло від Вилкового до моря та ще 86 км каналів у самому місті. Інакше поселення поступово перетвориться на соляну пустелю. «Тут внизу солені ґрунти. Якщо не відбувається дренаж, не відбувається промивка – відбувається осолонення», — пояснив директор Дунайського біосферного заповідника НАН України Олександр Волошкевич.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

А поделиться?