В Аккерманській фортеці на Одещині відкрили 600-річний “княжий” вхід

image

Підтримай ШоТам

Лауреаткою Центральноєвропейської літературної премії «Ангелус» стала українська письменниця родом з Івано-Франківська Катерина Бабкіна.

Про це пише Читимо з посиланням на онлайн-трансляцію церемонії нагородження.

Катерина Бабкіна отримала перемогу за книжку «Мій дід танцював краще за всіх». Вона отримає 150 тисяч злотих. Перекладач книжки, польський письменник і літературний критик, Богдан Задура, отримає 40 тисяч злотих.

Крім того, Катерина Бабкіна отримала Приз глядацьких симпатій імені Наталії Горбанєвської. Цією відзнакою нагородили за підсумками читацького онлайн-опитування. Катерина Бабкіна отримає тримісячну стипендію на резиденцію у Вроцлавському домі літератури.

Про Катерину Бабкіну

Катерина Бабкіна (1985) — українська письменниця, сценаристка і драматургиня.

Авторка поетичних збірок «Вогні святого Ельма», «Гірчиця», «Знеболювальне і снодійне», «Заговорено на любов»; збірок оповідань «Лілу після тебе», «Щасливі голі люди»; роману «Соня»; збірок дитячих повістей «Гарбузовий рік» та «Шапочка і кит»; нон-фікшину для дітей «Сила дівчат» (у співаворстві з Марком Лівіним), воркбуку «Звичка писати».

Гонзо-література, війна та книги для дітей. Історія письменника та ветерана Валерія Пузіка

Збірка оповідань «Мій дід танцював краще за всіх» вперше вийшла у видавництві «Комора» у 2019 році. Тексти Катерини Бабкіної перекладені польською, німецькою, англійською, шведською, французькою, румунською, чеською та російською мовами.

Про премію

Премія Ангелус – Angelus CE Literary Award – престижна європейська премія, яка вручається авторам Центральної Європи з 2006 року. Організатором і засновником премії Angelus є місто Вроцлав. Нагорода вручається щорічно за кращу прозу, яка опублікована польською мовою авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.

Нагадаємо, в Україні триває літературний конкурс гумору і сатири імені Петра Гулака-Артемовського.

Головне фото: chytomo.com.

Підтримай ШоТам