В Арцизькій громаді створили Раду з питань внутрішньо переміщених осіб

Вчора, 29 січня, на черговому засіданні виконавчого комітету Арцизької міської ради було прийнято рішення про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Арцизької міської ради, яка є консультативно-дорадчим органом. Раду було створено з метою вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням та захистом прав ВПО на території Арцизької міської територіальної громади. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на Арцизьку міськураду.

Зазначається, що головним завданням Ради з питань ВПО є: – залучення ВПО, зокрема представників вразливих груп із числа ВПО, до вирішення проблемних питань у сфері захисту їхніх прав та законних інтересів; – сприяння залученню ВПО до участі у робочих групах, комісіях тощо для розробки та виконання місцевих програм у сфері соціального захисту, зайнятості населення, забезпечення їхніх житлових та майнових прав; – сприяння реалізації керівнихпринципів ООН з питань внутрішнього переміщення, а саме: забезпечення прав ВПО на свободу зборів, участі на рівних засадах у справах громади та ін.; – сприяння залученню вразливих груп ВПО, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації проти України (жінок, національних меншин, осіб з інвалідністю тощо), до процесу ухвалення рішень.

До речі, чисельність ВПО у складі Ради становить 50 відсотків від усієї кількості членів Ради.

Для планування роботиРади з питань ВПО, а також розв’язання наболілих питань мешканців громади просять звертатись за телефоном: (068)535 01 16.